הכירו את מלכת היופי החדשה של ישראל: מור ממן, בת 18 מבאר שבע, זכתה הלילה (ג') בכתר ותכהן עד לשנה הבאה. ממן היא נצר למלכות יופי: אמה זכתה בעבר בתואר מלכת היופי של באר שבע. כדי להגיע אל התואר הנכסף השילה המלכה הטרייה 30 ק"ג ממשקלה. היא צפויה להתגייס בקרוב לחיל האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו בתחושות עילאיות", סיפרה בשיחה עם חדשות 2 אמה, אילנה ממן. "תמיד האמנתי בה, וכשהיא אמרה שהיא רוצה ללכת לטקס מלכות היופי אמרתי לה שהיא כבר זכתה ושרק נותר להכתיר אותה. היא ילדה נחושה והחלטית ואני גאה בה מאוד.

לפני ארבע שנים וחצי החלום להגיע לטקס מלכות היופי נראה רחוק מאוד. מור, שסבלה עד אז ממשקל עודף, החליטה שהיא משנה את חייה. "היא שינתה את כל התפריט שלה והתחילה לעשות ספורט", סיפרה אמה. "היא לא התפשרה על כלום. לפני שנה וחצי היא אמרה לי 'אמא, אני רוצה שער על עיתון לאישה'. אני אמרתי לה 'מורי, בנאדם צריך לכוון ולהתכוון בכל מאודו', כי אני מאמינה שמחשבה יוצרת מציאות".

משבר קשה פקד את משפחת ממן לפני מספר שנים, לאחר שאם המשפחה נפצעה קשה בתאונת דרכים ואיבדה את הזיכרון. "במקום לשקוע בדיכאון היא סחבה את כולם על הגב שלה", העידה האם. "היא הפכה להיות האמא הקטנה של כולם עד שהתאוששתי. זו הגישה שאפיינה אותה תמיד".

נפרדה מהכתר. איינאו (צילום: פלאש 90, יוסי זמיר)
נפרדה מהכתר. איינאו | צילום: פלאש 90, יוסי זמיר

הטקס נערך השנה בפעם ה-64 ברציפות, וגם השנה התמודדו בו 20 מתמודדות על התואר ועל הכתר, שנבחרו מבין אלפי נשים צעירות שהגישו את מועמדותן. כמו ב-13 השנים האחרונות, גם הערב נבחרה המלכה החדשה בחיפה, במרכז הקונגרסים.

בתואר נערת היופי-עשרה זכתה סשה שוטורוב, בת 17 וחצי מצפת. חביבת הקהל 2014 היא תמר סקוסירב, בת 19 מקיבוץ בארי. אחריה, בתואר נערת ישראל זכתה דורון מטלון, בת 20 מבית אריה.

חלק מהמועמדות (צילום: ערוץ 2)
חלק מהמועמדות | צילום: ערוץ 2

חבר השופטים כלל השנה את יושבת הראש המיתולוגית מרים נופך-מוזס, ולצידה הרקדנית והדוגמנית אנה ארונוב, המפיק מוטי רייף, הדוגמן יונתן ווגמן ומלכת היופי היוצאת טיטי איינאו.

רגע הזכייה
רגע הזכייה | צילום:

איינאו לא הייתה מלכת היופי היחידה שלקחה חלק פעיל בטקס. מי שנבחרה להנחות השנה את טקס בחירת מלכת היופי היא הדוגמנית אילנית לוי שזכתה בתואר הנכסף בשנת 2001.