רק ידידים (öéìåí: סקאי)
אריק ובנץ. לא יבואו בברית הנישואים | öéìåí: סקאי

כבר 42 שנים שילדים מכל רחבי העולם צופים ב"רחוב סומסום" ובצמד הבובות אריק ובנץ - שנמצאים תמיד יחדיו ומשדרים קרבה הדדית גדולה. בשל העובדה שמדובר בשתי דמויות המזוהות עם גברים שמנהלים מערכת יחסים ארוכת שנים למופת, ביקשו ארגונים חברתיים שונים בארצות הברית להפיק פרק שבו יינשאו אריק ובנץ האחד לשני - כחלק מקמפיין נגד הומופוביה ובעד שוויון לזוגות חד-מיניים וטרנסג'נדרים.

אלא שהכוונה לעשות שימוש מסוג זה בשתי הדמויות מסדרת הילדים המוצלחת הצליח לעורר זעם בקרב חוגים שמרניים שונים, שפתחו במאבק כדי לסכל כל הפקה של פרק שבו יבואו אריק ובנץ בברית הנישואים החד-מיניים.

אלפים חתמו על עצומות אינטרנטיות נגד הפקת הפרק, וקיבלו תמיכה מאתר שמרני שלקח לידיו את המושכות במאבק למנוע משתי הבובות להגיע אל החופה. בעקבות הלחץ והסערה שעורר הנושא, פרסם צוות ההפקה של התכנית הודעה בדף הפייסבוק שלו שבה הבהיר כי אריק ובנץ - בין אם הם נמנים על חברי הקהילה הגאה ובין אם לא - לא ייזכו לממש את אהבתם על מרקעי הטלוויזיה.

"אריק ובנץ הם החברים הכי טובים", הבהירו בצוות התכנית. "הם נוצרו כדי ללמד ילדים כבר בגיל הגן שאנשים יכולים לרקום חברות עמוקה ואמיתית גם עם אחרים ששונים מהם מאוד. למרות שהם מזוהים כדמויות של גברים ובעלי תכונות אנושיות ומאפיינים כאלה, מדובר בכל מקרה בבובות שאין להן נטייה מינית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק