מתכוננים לאירוויזיון 2019 (צילום: פלאש 90, חדשות)
מסתמן: ת"א תארח האירווזיון | צילום: פלאש 90, חדשות

הכרזה עדיין אין - אבל הפור ככל הנראה נפל: אם לא יהיה שינוי בלתי צפוי, תחרות אירוויזיון 2019 תתקיים בתל אביב, והמקום שבו היא תיערך הוא גני התערוכה. גם תאריך יש: מוצאי שבת, 25 במאי, כך נודע ל"החדשות". חצי הגמר הראשון המסתמן צפוי להתקיים ביום שלישי, 21 במאי, וחצי הגמר השני ביום חמישי, 23 במאי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שוב יחגגו בכיכר רבין? (צילום: פלאש 90, חדשות)
שוב יחגגו בכיכר רבין? | צילום: פלאש 90, חדשות

על פי אחד המקורות המקורבים לאיגוד השידור האירופי, ההכרזה מתעכבת בשל ההמתנה לתשובת המדינה למסמך הדרישות שנחשף ב"חדשות" בתחילת השבוע. עם זאת, אנשי האיגוד כבר קיבלו את החלטתם, וזאת בהתבסס על התקנון המחייב את העיר המארחת להציע מקום שיכול לשמש כ"כפר אירוויזיון". המקום אמור לשמש בשבועיים שלפני התחרות מתחם הפנינג ומסיבות ובנוסף מוקד שידור ממנו יוכלו העיתונאים מהמדינות השונות לסקר את התחרות. קריטריון נוסף שנלקח בחשבון הוא האפשרות לאבטח את המתחם באופן הרמטי. כפר האירוויזיון יפעל בין התאריכים 12 במאי עד ה-26 במאי.

נפסל לאירוח: מתחם הארנה (צילום: החברה העירונית אריאל, חדשות)
נפסל לאירוח: מתחם הארנה | צילום: החברה העירונית אריאל, חדשות

ירושלים, אף על פי שהציעה את מתחם ה"ארנה", לא עומדת בתנאי המחייב של "כפר האירוויזיון", עוד לפני שנכנסים לשאלת חילול השבת שלא נפתרה ומצויה בקשיים פוליטיים מול הסיעות החרדיות, או לשאלת האטרקטיביות של העיר לאנשי הקהילה הגאה שאמורים להגיע בהמוניהם לישראל לקראת התחרות.

באיגוד השידור האירופי הכחישו הערב (שישי) את הדיווח לפיו החלטה בדבר העיר המארחת של אירוויזיון 2019 בישראל כבר התקבלה וצייצו בעמוד הטוויטר של התחרות: "החלטה על העיר המארחת טרם נתקבלה, תל אביב וירושלים הציגו שתיהן מכרזים חזקים שתואמים את צרכי התחרות".  

עוד הוסיפו ב-EBU כי הם בוחנים את ההצעות באופן מדוקדק כדי לבחור את המיקום המתאים ביותר לעריכת התחרות בשנה הבאה: "כשנגיע להחלטה, העיר המארחת תיחשף דרך הערוצים הרשמיים".