לאחר שאתמול עוררה תשומת לב על השטיח האדום, שרת התרבות מירי רגב אומרת היום (חמישי) כי שמלת ירושלים שלה זכתה לביקורות חיוביות ולתגובות מרגשות מצד באי פסטיבל קאן, ששמחו לראות שמלה עם מסר. "אנחנו חושבים כרגע על אפשרויות כיצד ניתן לשמור על הערך שלה ועל אופיה", אמרה לחדשות 2 Online. "צריך להעבירה למוזיאון בירושלים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"קיבלתי אתמול תגובות מאוד מרגשות", סיפרה רגב. "בכל פעם אני מתפעלת מחדש עד כמה אנשים מחוברים לירושלים. אמנים ומפיקים באו וחיפשו את הכותל ואת הר הבית, זה פשוט מדהים לראות כמה אוהבים את ירושלים. בעיני זה מרגש ומשמח לשים את ירושלים על המפה, בוודאי כשמציינים 50 שנה בשבוע הבא לשחרורה ולאיחודה של ירושלים".

"חיפשו את המקומות על השמלה", רגב (צילום: אלי סבתי)
"חיפשו את המקומות על השמלה", רגב | צילום: אלי סבתי

שילובה של ירושלים בפסטיבל קאן עורר ביקורת מצד רבים נגד רגב, על שהכניסה לפסטיבל מחלוקות פוליטיות. למרות זאת, השרה טענה כי לא זכתה לתגובות עוינות. "אפילו ביקשו ממני להגיע איתה לאירוע נוסף במסגרת הפסטיבל", ציינה. "אני עמדתי ופשוט לא יכולתי ללכת. כולם באו כדי להצטלם עם השמלה, וגם כדי לחפש עליה מקומות".

"פתוחים לרעיונות לשימור השמלה"

באשר לסוגיה הפוליטית, שרת התרבות טענה כי ירושלים נמצאת מעל לכל מחלוקת. "יש איזושהי מחלקות לגבי ירושלים שהיא בירת העם היהודי?", תהתה. "יש עוד עם שיש לו קשר עם עיר הבירה שלו יותר מ-3000 שנה מאשר העם היהודי ולירושלים? עם כל הכבוד, אין על כך מחלוקת".

רגב למעשה שכרה את השמלה המדוברת וכעת היא תידרש להחזירה. יחד עם זאת, היא סיפרה כי בימים אלה היא מנסה לגבש רעיון יחד עם המעצב אביעד אריק הרמן כיצד לשמרה. "אנחנו פתוחים לרעיונות", אמרה השרה וקראה לציבור להציע הצעות כדי לוודא שערכה לא ייאבד, וציינה את האפשרות להעביר את השמלה למוזיאון בירושלים. "אנחנו פתוחים לשמוע הצעות שיכבדו את האמירה והמסר שהשמלה מעבירה".