אם את מתמחה, זו בעיה שלך (צילום: Hayk_Shalunts, Shutterstock)
165 אלף נשים הוטרדו בשנה האחרונה | צילום: Hayk_Shalunts, Shutterstock

על רקע החשד להטרדה מינית בלשכה הבכירה במדינה, מפרסם משרד התמ"ת ממצאים מדאיגים על היקף התופעה בישראל. מהנתונים עולה כי 11.4% מהנשים העובדות מעל גיל 18, הוטרדו מינית רק בשנה האחרונה במקום עבודתן. מדובר באחת מכל עשר נשים.

מתוך הממצאים שיוצגו ביום עיון מיוחד בנושא שייערך מחר, עולה כי 165 אלף נשים, כ-11.4% מכלל הנשים העובדות מעל גיל 18, הוטרדו מינית בשנת 2011. 21.6% מהמוטרדות העידו כי ההטרדה גרמה לירידה בפריון העבודה שלהן.

בנוסף עולה מהנתונים כי 9.3% מהנשים שהוטרדו, הפסיקו לעבוד במקום העבודה בו הוטרדו מינית. חלקן סיפרו כי הפסיקו מיוזמתן את העבודה, וחלקן פוטרו על ידי מעסיקן בעקבות ההטרדה.

שמחון: "מעלה סוגיות שחשבנו שכבר אינן תקפות"

"קורבנות ההטרדות בחברה הם רבים, כאשר הפגיעה, יש לדעת, ממשיכה אף הרבה מעבר לקורבנות הישירים, והם משפיעים על מעגלים נוספים ועל הארגון בכללותו, אמר שר התמ"ת, שלום שמחון. "הטרדות מיניות, מעבר לעברה ולחומרה שבהן, מצטרפות ברמות החומרה השונות לשורה של חסמים אשר עומדים בפני נשים כאשר הן רוצות להשתלב בשוק העבודה, או כאשר הן רוצות להתקדם בו", הוסיף.

השר שמחון הדגיש כי "ההטרדה המינית וההתנכלות, מעלות סוגיות שחשבנו שכבר אינן תקפות לדור ולעידן שלנו. הן מעלות על פני השטח אי שוויון מגדרי במסגרות העבודה ואף מנציחות אותו. לאור הממצאים במחקר המשרד יפיק לקחים בנושא, וירענן את מדיניות האכיפה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק