"הילד הפך למפגע בטיחותי". אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
"הילד הפך למפגע בטיחותי". אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

"סלקו את התלמיד שמסכן את ילדינו - או שנשבות" - כך מאיימים הורים לתלמידים בבית ספר יסודי בנשר, שלטענתם מרגישים חסרי אונים בגלל תלמיד אחד בכיתה ב', ש"הפך את החיים של הילדים הקטנים שלהם לסיוט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעדויות של הורים לתלמידים בבית הספר לא מדובר במקרה סטנדרטי של השתוללות והתפרעות, אלא ב"אובדן שליטה של ממש". אחד האבות סיפר: "תלמיד כיתה ב' בבית הספר פשוט משליך אבנים וכיסאות על המורה ועל התלמידים. הוא גם מקלל ומרביץ. בתגובה, בית הספר משעה אותו בכל פעם לכמה ימים - ואז הוא שוב חוזר לכיתה".

בתחילת השבוע, כך טוען האב, אירע מקרה חמור במיוחד: "חוץ מהכיסאות והאבנים בשיעור, שכבר הפכו למשהו שגרתי, הוא פשוט לקח מספריים ודקר ילדה בבטן". לאחר מכן, מספר האב, הכה הילד תלמיד אחר, למרות שזה שכב על הרצפה ובכה. "גם המנהלת והמחנכת חטפו ממנו", הוא מוסיף.

"מפחדים על הילדים"

"בשנה שעברה עוד סבלנו את ההתנהגות שלו, אבל הפעם זה עבר כל גבול", אומר האב בכעס. "הבן שלי חזר הביתה עם עיניים נפוחות ואמר שאותו תלמיד דקר ילדה והוא ראה דם".

בעקבות האירוע האחרון פנה האב יחד עם הורים נוספים להנהלת המוסד החינוכי, אך שם, הוא מלין, לא מטפלים כראוי בבעיה. "כל מה שהנהלת בית הספר עושה הוא להשעות את התלמיד הבעייתי שחוזר לסורו בכל פעם מחדש. התחושה שלי היא שההנהלה לא ממש מסייעת בעניין כי הם רוצים להשאיר את הילד בבית הספר עד סוף השנה", הוא טוען.

כעת מאיימים ההורים כי אם לא יסולק התלמיד לאלתר הם לא ישלחו את ילדיהם לבית הספר. "לא נשתוק יותר", הם מדגישים, "אנחנו מפחדים על הילדים שלנו. הפעם זה היה דקירה בבטן - מחר הוא ידקור מישהו עם מספריים בעין".

ממשרד החינוך במחוז חיפה נמסר בתגובה: "בעקבות המקרה התלמיד הושעה מבית הספר. נבנתה תכנית התערבות מערכתית על ידי הגורמים המקצועיים במשרד החינוך וברשות המקומית, העונה לצרכיו של התלמיד ושל כלל תלמידי הכיתה, במטרה שמקרה מסוג זה לא יישנה בעתיד. מחנכת הכיתה קיימה שיחות עם התלמידים בנושא מניעת אלימות ליצירת אקלים מיטבי בטוח בכלל שעות הלימוד בבית הספר".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.