עשרה ימים אחרי שאיבדה את שלושת ילדיה, מתעמתת לילך שם טוב בפעם הראשונה עם השר הממונה על רשויות הרווחה. "למה כשאמא פונה לרשויות הרווחה, או לרשויות בכלל, אין לה מענה?", מתקשה להבין האם ששני בניה ובתה נרצחו על ידי אביהם.

איתי בן דרור, שהודה כי דקר למוות את ילדיו, איים בפני לילך לא פעם אחת שישים קץ לחייו. היא לא חיכתה, פנתה לרשויות - אך זה לא עזר. "לא היה לי מענה", היא מתרעמת. "התרעתי בפני כל הגורמים". לילך מספרת כי התחננה בפני הרופאה במוסד הפסיכיאטרי 'פרדסיה' שתספק לה מכתב לאחר שחרורו של האב, ובו התחייבות שהוא כשיר. "לא קיבלתי שום דבר עד היום", היא מציינת.

גם בני משפחתה מפנים אצבע מאשימה כלפי הרשויות. "אם גורמי הרווחה היו עושים מה שהיו צריכים הרצח הזה יכול היה להימנע", משוכנע האח אלברט שמאז המקרה חושב לעזוב את הארץ. "זו לא המדינה שלי", הוא מנמק בזעם.

"אני אמא שחייה נהרסו באחת"

השר הרצוג מצדו הביע צער רב על האירוע הטרגי, אך ביקש להדגיש כי אנשי הרווחה "עושים עבודת קודש". למרות זאת, הודה הרצוג כי הוא מודע לכך שמדובר במערכת שלא תמיד "עושה את המרב והמיטב".

את לילך ההסברים ממש לא משכנעים והיא מתקשה למצוא נחמה. "אני אמא שחייה נהרסו באחת", היא מסבירה לשר ופונה אליו בבקשה אחת בלבד, לא רק למען שלושת ילדיה - אלא במטרה למנוע את הטרגדיה הבאה. "כשאמא פונה לגורמים - שיתייחסו אליה", היא מפצירה בכאב.

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק   

רצח הילדים בנתניה - סיקור מיוחד:

האב הרוצח: "עומר, רוני ואור שלי לנצח"

אם הילדים: "נשבעת שהוא יקבל את העונש"

האב החשוד ברצח: "הילדים יהיו איתי עד הסוף"

צפו: משפחת האם נגד האב שרצח את ילדיו

איתי בן-דרור משחזר את רצח ילדיו

המשטרה: רצח הילדים תוכנן מראש

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם