כרזת הסרט
כרזת הסרט "שש פעמים" | צילום:

אנשים רבים שראו את סרט הקולנוע הישראלי "שש פעמים" הרגישו שמדובר בסרט "חובה", בעיקר לקהל המתבגרים. אולם דווקא משרד החינוך פסל את הסרט ולא איפשר למורים להקרין אותו בפני תלמידיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרט עוסק בחבורת נערים המנצלת מינית נערה הלומדת בבית ספרם. הנערה לא יודעת לומר להם "לא", והם מנצלים זאת. המורים שצפו בסרט רצו להראות אותו לתלמידי הכיתה, בטענה שזה חשוב ונחוץ, אבל הם הופתעו לגלות שמשרד החינוך לא מאשר את הקרנתו, למרות העובדה שאושרה הקרנתו בבתי הקולנוע מגיל 16 ומעלה.

במשרד החינוך ניסו לנמק את ההחלטה במספר סיבות. הסיבה הראשונה היא חשש שהסרט יגרום לחלק מהתלמידים לחוש חוויה ממשית של פגיעה ופחד. הם גם חוששים שתלמידים שחוו בעבר פגיעה מינית עלולים לחוות טלטלה נוספת בעקבות הסרט. לבסוף, אומרים במשרד החינוך כי סרט חזק ככל שיהיה לא יכול להיות תחליף לעבודה חינוכית מתמשכת.

ובכל זאת, מורים ששוחחו עם חדשות 2 הרגישו מאוכזבים מאוד מכך שהם לא מקבלים את האפשרות להפעיל את שיקול דעתם, הם מכירים את בני הנוער, הם חושבים שזה סרט שיכול לשנות תודעה, ובעיקר בעידן שבו מגדילים את האחריות של המורים ואמורים לתת להם יותר אוטונומיה, היה מקום לתת למורים עצמם לקבל את ההחלטה או אולי להקרין את הסרט באופן חלקי.