13 המובחרים שנלחמו על המקום הראשון בחידון התנ"ך למבוגרים הם הגלדיאטורים של ספר הספרים, מדובר בגיבורי חיל מכל הארץ שהתמודדו מולם במוקדמות. קבלו הצצה ראשונה אל הקונקורדנציות האנושיות.

ליאור מאיר היא ה"שיקסע" שחדרה אל חבורת הגמר של חידון התנ"ך. "אני משתדלת לשמור מצוות. אני מתפללת, אני אמנם לא מתלבשת כמו דתייה אבל משתדלת לא לעוף למקומות רחוקים שהם לא קשורים".

אף אחד מהמתמודדים לא פראייר, בטח לא משה אבו עזיז, שלפני שנה נלחם בתכנית "אחד נגד מאה" וזכה במיליון שקלים. זקן המתמודדים על התואר הוא יעקב ג'רבי ממושב עלמה שבגליל, הוא אמנם בן 77 אבל בכל פעם שהוא פותח תנ"ך הוא כמו ילד.

"אין הדרת נשים, אני מנהלת אותם מהראש"

המתמודדים המובילים בחידון (צילום: חדשות 2)
המתמודדים המובילים בחידון | צילום: חדשות 2

"שלא יגידו הדרת נשים, אני מנהלת אותם מהראש. אישה שיושבת בין שני גברים זה משכיח את הלימוד שלה. וגבר שיושב בין שתי נשים זה גם משכיח את הלימוד שלו", מסבירה מאיר בהומור. ואילו המתמודד המבטיח אבו עזיז מוסיף: "היא תפסה אומץ להיות האישה היחידה בין הבנים, ומתברר שהיא לא קוטלת קנים בעצמה, היא מאוד נבונה וחכמה ויודעת תנ"ך".

מאיר גדלה במשפחה חולונית וחילונית. הסבא שלה היה מלך השערים בבית"ר תל אביב והיא בעצמה הייתה כדורסלנית באליצור חולון. לפני 10 שנים פתחה תנ"ך ונפתחו לה כל הצ'קרות.

בסופו של דבר, ראש הממשלה הפנה את שאלתו לארבעת הפיינליסטים. ליאור צלחה גם את השלב הזה ועלתה לגמר של הגמר, יחד עם שמואל עמרוסי. ברגעים שבהם התפזרה גם ההפגנה נגד הקנאים בבית שמש, ליאור מאיר זיכתה אותנו ברגעי חסד של אור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק