גם השנה, "ספסרות" בבית הכנסת. ארכיון (צילום: REUTERS)
לכם יש מקום להתפלל בחג? ארכיון | צילום: REUTERS

כמה אתם הייתם משלמים על מקום בבית הכנסת הקרוב לביתכם, במהלך ימי החג? מכתב שהועבר היום לשר הדתות יעקב מרגי, דורש ממנו להשלים את הליכי החקיקה בנושא תופעת הספסרות הנהוגה בשנים האחרונות במקומות ישיבה בבתי הכנסת. לפני ארבע שנים הוקפא ההליך בכנסת, וכעת נדרש השר לחדשו.

במכתב, ששלחו עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און, נכתב בין היתר: "הנתונים מלמדים כי עלות מקום ישיבה בבית כנסת בחגים הינה החל ממאות שקלים חדשים וכלה בעשרות אלפי שקלים....בהיעדר חקיקה מתאימה, פרוץ התעריף ונקבע על ידי כל בית כנסת וגבאי בית הכנסת באופן עצמאי".

"מתפללים שאין להם אמצעים נשארים מתוסכלים"

"במקרים רבים מתבצעת מכירת המושבים והתפילות במכירה פומבית לכל המרבה במחיר, תוך דחיקת כל מי שאין ידו משגת לשלם סכומים נכבדים ו"להתחרות" ברכישת המושבים", נכתב עוד. "מתפללים שאין להם אמצעים כספיים נשארים לא פעם מתוסכלים, שכן בעלי הממון זוכים במקומות הישיבה הטובים ביותר - ואילו הם אינם יכולים להרשות לעצמם מצוות וכיבודים".

אין תמונה
עורכי הדין ורד כהן ורענן בר-און

לפני ארבע שנים הונחה על שולחן הכנסת "הצעת חוק לקביעת תעריפים מירביים בבתי הכנסת". בהצעה הועלה כי התעריף המירבי עבור מושב בבית כנסת לא יעלה על 50 שקלים. ואולם, הדיון בהצעת החוק הוקפא ומאז לא חודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק