כיתה באוניברסיטה (ארכיון)
מיום א': שביתה במכללות | צילום: חדשות 2

בשל מחלוקות על שכר ותנאי העסקה החל מיום ראשון הקרוב ישבתו ועדי הסגל האקדמי הבכיר ב-10 מכללות ציבוריות, ללא הגבלת זמן. העילה המרכזית לשביתה היא סירוב של הנהלת ועד ראשי המכללות, המל"ג והממונה על השכר באוצר להשלים את המשא ומתן שהחל עם המועצה המתאמת לפני כשנתיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לטענת מועצת ארגוני הסגל במכללות ובאקדמיות הרגולטורים "מנסים לכפות על חברי הסגל נוסח חד צדדי שלהם להסכם חדש שסוטה באופן חמור לרעת חברי הסגל". ביממה האחרונה פנתה הנהלת המועצה לחידוש של המשא ומתן, אך הבקשה נדחתה על הסף.

המכללות בהן תתקיים השביתה: המכללה האקדמית ספיר, המכללה האקדמית אשקלון, המכללה האקדמית ת"א-יפו, המכללה האקדמית להנדסה אפקה, המרכז הטכנולוגי חולון, המכללה האקדמית הדסה, המכללה האקדמית להנדסה עזריאלי, מכון אקדמי לב, מרכז אקדמי רופין והמכללה האקדמית כינרת.

דרישות הסגל הבכיר במכללות כוללות, בין היתר, נוסח סופי להסכם קיבוצי על בסיס מסמך העקרונות רק במשא ומתן ארצי עם המועצה המתאמת, הסכם ועדכוני השכר כפי שסוכם במסמך העקרונות, תנאי עבודה מינימליים בכל המכללות, מניעת פגיעה בתנאי השכר של חברי וחברות סגל, פיצוי הוגן לסגל שמלמד בפריפריה עבור נסיעות ועוד.