אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

אם לתלמידת בית הספר היסודי בכוכב יאיר פרסמה פוסט זועם בפייסבוק, לאחר שלטענתה נמנע מבתה להיות חלק מנבחרת הכדורגל - רק משום שהיא בת. לדברי האם, היא אף פנתה למנהלת בית הספר, שהסבירה לה כי אכן לא ניתן לצרף את בתה בת ה-10 לנבחרת הבנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות   

"הבת שלי בת 10, אוהבת כדורגל, מאוד", כתבה האם בפוסט. "כל יום הולכת לבית ספר עם נעלי כדורגל וכדור ביד. כל הפסקה משחקת כדורגל עם הבנים, ככה כבר כמה שנים. הילדה אלופת כדורגל, כשהיא משחקת היא נותנת את כל הנשמה ואת גופה, ממש מתאבדת על המגרש, שחקנית בכל רמ"ח איבריה".

"ואז - זה הגיע. טורניר כדורגל. לנעמי ולבנים היה ברור שהיא משתתפת אבל לא, היא לא", סיפרה האם. "המורה מיד אמרה לה שהיא לא יכולה להשתתף כי היא בת ורק לבנים מותר לשחק כדורגל". לדברי האם, היא פנתה למנהלת בית הספר שלאחר בדיקה, שלחה לה מכתב שבו נאמר כי על פי חוזר מנכ"ל, בנות לא יכולות להשתתף בטורניר כדורגל של בנים.

"בהמשך לבקשתכם כי בתם תיקח חלק בנבחרת הכדורגל לבנים, פניתי למפקחת על החינוך גופני בנושא זה", כתבה מנהלת בית ספר במכתב. "לדבריה, אין אפשרות לבנות להשתתף בנבחרת הכדורגל, בהתאם לחוזר מנכ"ל בנושא, המגדיר את הרכב נבחרת הבנים והבנות בייצוג ובהשתתפות הילדים בתחרויות בין בתי ספר היסודיים. אשמח מאוד שבתכם תיקח חלק בנבחרת הכדורשת של בית הספר, היות ויכולותיה גבוהות".

האם הזועמת פנתה לרשתות החברתיות בבקשה לשיתוף הפוסט, על מנת לסייע לבתה להצטרף לטורניר הכדורגל של בית ספרה יחד עם חבריה.