"היה מרצה מיוחד במינו". עמרי ניר
נהרגו בטיול, עמרי ניר ובנו עילי | צילום:

ביום שישי האחרון נהרג ד"ר עמרי ניר במהלך טיול בנחל צאלים, לאחר שנפל מצוק בשעה שניסה להציל את בנו עילי בן ה-10. בעקבות מותו, יזמו שתיים מתלמידותיו פרוייקט מיוחד - על מנת להנציח את מורשתו כמורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ניר, תושב הכפר ויתקין, היה מרצה מוערך בתחומי לבנון והמזרח התיכון, ולימד בחוגים למזרח תיכון באוניברסיטת ת"א, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון ובמכללת אחווה. לאחר מותו החלו תלמידים שלמדו אצלו לאורך השנים לשתף בפייסבוק חוויות אישיות שעברו איתו וסיפורים שתיארו מי היה כמורה. במסגרת הפרוייקט החדש, מבקשות התלמידות לאסוף את כל אותם סיפורים כדי ליצור חוברת מיוחדת למשפחה.

"הרעיון התחיל בעקבות פוסט שכתבתי על הסיפור האישי שלי", מספרת רות שפיר, תלמידה של ניר באוניברסיטת בן גוריון. "אני סיפרתי על מקרה שהיה לי עם עמרי כשהוא לימד אותנו במשך מספר חודשים דרך הסקייפ כי שבר את הרגל והיה מחויב לנו כל כך, לא רואים דברים כאלה כמעט. מחויבות כזו, עם אהבה למקצוע ולתלמידים".

"נגע בלב של רבים מאיתנו בדרכו המיוחדת"

בעקבות הפוסט קיבלה רות תגובות רבות של תלמידים נוספים שלו, ששיתפו בסיפורים מרגשים מהשנים שלמדו אצלו. יחד עם חברתה לספסל הלימודים מעיין פלס, פרסמו השתיים פוסט הקורא לכל הסטודנטים לשתף בסיפורים האישיים שלהם.

"עמרי היה מרצה מיוחד במינו ונגע בלב של רבים מאיתנו בדרכו המיוחדת", כתבו השתיים בפסוט. "ברצוננו להכין למשפחה שלו חוברת שתרכז את הסיפורים והחוויות האישיות שלנו איתו כמרצה, או אפילו מכתבי הערכה מאיתנו הסטודנטים על מנת שהמורשת האנושית שהותיר אחריו תישאר ותעבור למשפחתו". את הסיפורים ביקשו לשלוח למייל: omrimemory@gmail.com