הם הכירו בילדותם ברוסיה, עלו לארץ בנפרד ורצו להתחתן, את החלום הגשימו להם תלמידי י"ב בישיבת בני עקיבא נתיב מאיר. יואל וליזה בני ה-27 הכירו כשהיו ילדים בסן פטרסבורג ומאז הם שמרו על קשר. במשך השנים הם עלו לארץ ללא משפחה וללא יכולת לממן חתונה, כשתלמידי הישיבה שמעו על הזוג, תוך מספר שבועות הרימו אירוע מרגש. "עשיתם לנו שמחה אמיתית", הודה החתן.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

יואל, שהתייתם בגיל צעיר, החליט לעלות ארצה לפני חמש שנים ולומד היום בישיבת מכון מאיר. ולפני חודש, בעקבותיו, עלתה גם ליזה שהשאירה את משפחתה מאחור ברוסיה ולומדת היום במכון אורה. לאחר ששניהם התאחדו בארץ הם החליטו לממש את אהבתם ולהתחתן. אבל לא הייתה באפשרותם של הזוג לארגן חתונה כשהם לבד בלי אמצעים.

כשתלמידי ישיבת בני עקיבא נתיב מאיר שמעו על המקרה של הזוג הם במהרה התנדבו לעזור. תוך מספר שבועות גייסו בני הישיבה 20 אלף שקלים לקיום החתונה. התלמידים הפכו את אולם הישיבה לאולם אירועים ועבדו עם הספקים השונים על מנת להרים לזוג העולים את חתונתם חלומותיהם.

"כל מה שבני הזוג ביקשו היה שהאירוע יהיה משמח", סיפר תלמיד הישיבה יקיר פאס. "אמרנו להם שבוודאי נצליח לעשות את זה והתחלנו בעבודה". התלמידים בנו לבדם את מבנה החופה והביאו לאירוע צלמים, קייטרינג ותזמורת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ביום המרגש הגיעו לחתונה 400 אורחים לשמוח בשמחתם של יואל וליזה. החתן הנרגש בירך את התלמידים שהגשימו לו ולאשתו הטרייה את החלום: "אני מודה לכל תלמידי הישיבה. אתם ממש עשיתם שמחה אמיתית. הייתה חתונה נפלאה. תהיו ברוכים".

ראש הישיבה הרב מאיר טויבר בירך את הזוג המאושר ואת תלמידי המוסד שהתגייסו לפרויקט המרגש: "נחת אדירה היא לראות את כל בני הישיבה כאיש אחד נרתמים על מנת לשמח חתן וכלה נזקקים.יש בהם כל כך הרבה עוצמות של רצון לתת ולהשפיע טוב ובכוח זה פועלים הם על מנת להרבות שמחה וחסד. אשריהם ואשרי רבותיהם שזו דרכם".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il