אילוסטרציה
"מנענו שביתה מיותרת" | צילום: חדשות 2

בית הדין לענייני עבודה בתל אביב קיבל הערב (חמישי) את עמדת ויצו ומנע בכך שביתה במעונות שתוכננה על ידי הוועד ליום ראשון הקרוב. הצדדים ישובו למשא ומתן בנוגע לצעדי התייעלות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ארגון ויצו פנה אל בית הדין לענייני עבודה בת"א במטרה לבלום את כוונת הוועד להשבית את פעילות הארגון בתחילת השבוע הבא. בית הדין קיבל את עמדת הארגון לפיו במקביל ליישום ההסכם שנחתם עם השר כץ בחודש ספטמבר, המעניק תוספת של מאות שקלים למטפלות, יסיר הוועד את איום השביתה וישוב למו"מ בנוגע לצעדי התייעלות שהארגון מקדם.

מנכ"ל ויצו יגאל דקל: "אנו שמחים שהצלחנו למנוע שביתה מיותרת אשר הייתה פוגעת באלפי הורים וילדיהם ואוכלוסיות מוחלשות ומצפים לתחילת ההתדיינות מול הוועד לקידום צעדים ארגוניים שיטיבו הן עם הארגון והן עם עובדיו".

187 מעונות ויצו ברחבי הארץ היו אמורים לא להיפתח ביום ראשון, בגלל סכסוך בין הנהלת ויצו לבין העובדים והעובדות, שטוענים כי לא קיבלו את תוספת השכר שהובטחה להם לאחר שמשרד הרווחה העביר מיליוני שקלים על מנת להעלות את שכר המטפלות.

שכרן של עובדות המעונות היה אמור לעלות בכ-300-400 שקלים לחודש בהתאם לוותק, והעובדים טענו כי הכסף לכך הועבר כבר בפברואר. לטענתם, מנכ"ל ויצו "פוצץ" את ישיבת המשא ומתן שנערכה היום ואף אמר לעובדים: "אז תסגרו את המעונות".

העובדים טוענים כי ארגון ויצו קיבל כבר כ-7 מיליוני שקלים (מתוך 60 מיליון שהבטיח משרד הרווחה לכל ארגוני מעונות היום), אך המטפלות בויצו לא קיבלו את תוספת השכר. עוד נמסר כי ההסתדרות אישרה את תחילת השביתה החל מיום ראשון.

במכתב לעובדים נכתב כי "ההנהלה מחזיקה בקופתה כספים שהועברו ממשרדי הממשלה לצורך הגדלת שכרן של עובדות המעונות, אולם היא איננה מוכנה לשלם לעובדות המעונות אלא אם כן נסכים לתכנית התייעלות קשה הכוללת פגיעה בתנאי העסקתם, תנאי עבודתם ומעמדם של כלל עובדי ויצו".