הרב חיים ברוך, שעמד במשך שנים בראש המכינה הקדם-צבאית יחד עם הרב רפי פרץ יו"ר הבית היהודי, מתנגד התנגדות נחרצת לשילובן של נשים בצה"ל. בשיעורים לנערים לפני גיוס הוא משתלח בארגוני הנשים הוא טוען שהם וארגוני שמאל מנסים להחליש את צה"ל דרך שילוב נשים ביחידות קרביות. ב"מהדורה המרכזית" פורסמו חלק משיעוריו המצולמים. צפו בכל ההתבטאויות.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ברוך, עד לא מזמן ומי שהיה במשך 7 שנים הרב הראשי ומי שעמד בראש מכינת "עצם" בעצמונה, וגם שימש כחבר ועד המכינות הקדם-צבאיות. יש לו דעה מאוד ברורה על מי ומאילו מניעים משלבים נשים בתפקידי לחימה בצה"ל.

"הרבה מאוד ארגוני נשים גילו שצה"ל הוא צבא שהאוריינטציה השולטת בו היא מאוד ימנית. איך נגרום לצבא ולדתיים להיות פחות טוב? איך נהרוס אותו מבפנים?", שאל באחת מהרצאותיו. "כמה שנכניס יותר בנות".

לדברי הרב ברוך, כדי להפסיק את השליטה בשטחים הארגונים מעוניינים "להחליש את הצבא, את היסודות". "כמה שיותר נשים יתערבבו - הצבא יהיה פחות לוחמני, פחות דורסני, פחות ינצח", הבהיר בפני המכיניסטים.

הוא בן 43, שותפו לדרך של הרב רפי פרץ, שעומד היום בראש מפלגת הבית היהודי. הרב פרץ שהקים את מכינת עצמונה, מינה את הרב ברוך לתפקיד ראש המכינה כשמונה בעצמו לתפקיד הרב הצבאי הראשי. כשעזב הרב פרץ את הצבא, ניהל יחד עם הרב ברוך את המכינה הזאת. כיום הוא מנהל מכינה קדם-צבאית אחרת ועצמאית.

הרב ברוך מתפאר בפני תלמידיו שהוא, כלוחם וקצין בגולני, והיום סא"ל במילואים, סרב לקבל נשים ליחידה שלו: "אני ביחידה שלי לא קיבלתי נשים, לא הסכמתי לקבל קצינות. אמר שבאלונקה אני רוצה שבן יסחוב אותי כי אני לא יודע אם היא תוכל לסחוב".

גם בשיחה שניהל הרב ברוך עם החדשות, הבהיר כי זו לא פליטת פה שהוא מסתייג ממנה. לדבריו, זו משנה סדורה, צרופה וברורה.

המגמה ברורה, מזהיר הרב ברוך. ובדרך להשלמת המגמה עומד רב בג"ץ - שייתן רוח גבית ל"מגמה המסוכנת". "ברגע שיגיע הבג"ץ 'למה אני לא יכולה לשרת בגולני?' - אין בג"ץ אחד שיכול לעמוד מולה", אמר בפני תלמידי המכינה. "זה חוקי! למה לא בגולני? - הופכים את הגברים לנשים ואת הנשים לגברים".

הצילומים האלה מופיעים גם היום באתר המכינה, השיעור צולם לפני כ-4 שנים. הרב ברוך עצמו עזב את המכינה בתום קדנציה של 7 שנים, כבר לפני שנתיים. עכשיו, לפי פרסומים, הוא צפוי לעמוד בראש ישיבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו