"יש ויכוחים, ועדיף שייעשו בחדרי חדרים": השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' התייחס למתיחות עם מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו והדגיש כי לדעתו "הוא מפכ"ל טוב - אי אפשר להסתיר שיש ויכוחים כמו אצל בעל ואישה, אבל ישנה גם עשייה רבה". בריאיון בלעדי ל"אולפן שישי" ששודר הערב (שישי) שב והדגיש אהרונוביץ' כי המפכ"ל הבא ימונה משורות המשטרה כי "אין כוכבים בחוץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על המריבה הפומבית עם דנינו בנוגע לזהות המפכ"ל הבא, הסביר אהרונוביץ' כי "אין פה עניין של כעס, אלא של הדרך בה אני רואה את הדברים. אם למפכ"ל יש אמירה - שייכנס אליי, דלתי פתוחה כל הזמן ונדבר כמו שני אנשים אחראים. מה אתה הולך לתקשורת?". השר טען בתוקף כי שמות המועמדים החיצוניים, כגון האלופים במיל' גדי שמני וטל רוסו, "לא עלו מטעמי - לא דיברתי איתם ולא מקורביי, לא היו דברים מעולם".

כמו כן הצהיר השר כי המפכ"ל הבא יבוא רק משורות המשטרה: "אין יתרון יחסי ללכת מחוץ למשטרה ולכן אני אומר - זה צריך להיות באמת מקרה יוצא דופן". כשנשאל האם המפכ"ל הבא צריך לבוא משורות המשטרה השיב השר לביטחון פנים: "חד - משמעית, אי אפשר לדלג על החבורה הזו".

לאחר מכן העניק השר גיבוי נוסף לדנינו: "אני אחראי ואני מיניתי אותו, אני מיניתי אותו ואני חושב שהוא מפכ"ל טוב. אין פה ויכוח על קרדיטים - אני לא צריך את הקרדיטים כי אני נבחר. אמרתי למפכ"ל בפגישה שלנו - בוא נוריד את נושא מינוי המפכ"ל מסדר היום". בנוגע למערכת היחסים בין השניים בשנים האחרונות, טען השר כי "כל מינוי שהמפכ"ל ביקש - כמעט לא היה ויכוח בינינו. גם אני לא נקי מכשלונות".

"הארכת כהונתו - לא נכונה משיקולים מקצועיים", דנינו (צילום: פלאש 90)
"ויכוחים כמו אצל בעל ואישה" | צילום: פלאש 90

"רוצה אהדה למשטרה כמו לצבא"

כמו כן התייחס אהרונוביץ' לפרישות הניצבים שהעיבו על תדמית המשטרה: "אני אומר לניצבים להיות עירניים כשהם נפגשים עם אנשים כי זה עושה נזק - הצבא זוכה לאהדה, אני הייתי רוצה אותו דבר למשטרה". עם זאת, הדגיש אהרונוביץ' כי שטיין "ביקש לפרוש לפני הפגישה שצולמה" עם עו"ד רונאל פישר, "ואני אישרתי את הפרישה שלו".

לדבריו, פריינטי החליט לפרוש כי "התחיל מחול סביבו והוא אמר שהוא לא רוצה להיות חלק מהמשחק הזה. הם שני אנשים מצוינים, שהיו ראויים להיות בעתיד מפכ"לים". עוד טען השר כי התקשורת משפיעה על אמון הציבור במשטרה: "כשיש פרשייה זה מעיק וזה מפריע לתדמית המשטרה".

דבריו של השר לביטחון פנים מגיעים לאחר הביקורת חריפה שמתח על דבריו של מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו בריאיון שפורסם ב"ידיעות אחרונות" בסוף השבוע האחרון בנוגע למינוי המפכ"ל הבא.

דנינו אמר בריאיון שהוא מתנגד למינוי מועמד חיצוני למחליפו, ואהרונוביץ' הגיב לדברים והדגיש: "זו אמירה אומללה של מפכ"ל מכהן, אני לא רואה עין בעין". "המפכ"ל בא לתת לי עצות דרך עיתון - דברים כאלה לא צריכים להיות, ואני דוחה אותם", אמר אהרונוביץ'. "טוב שהוא יתעסק בענייניו, ולא במינוי המפכ"ל הבא".