רס"ל במיל' עומר סמדג'ה ז"ל ורס"ל במיל' סעדיה יעקב דרעי ז"ל שנפלו במרכז הרצועה הובאו היום (שישי) למנוחות. 

רבים נכחו בהלוויתו של עומר ז"ל שהתקיימה בבית העלמין הצבאי בנתניה, ביניהם הספורטאים יעל ארד ואורי ששון, שהתאמנו לצד אביו של עומר - מאמן נבחרת ישראל בג'ודו אורן סמדג'ה. אורן, שהתבשר ביום הולדתו על נפילת בנו, נשא דברים במהלך ההלוויה וחיזק את כוחות צה"ל: "תרימו את הראש ותמשיכו כמה שיותר חזק - אל תעצרו עד שננצח. זה המסר שלי לכל מי שנמצא בלחימה הזו - עם ישראל חי".

אורן סמדג'ה בהלווית בנו, עומר סמדג'ה (צילום: פול וואלה)
אורן סמדג'ה בהלווית בנו עומר ז"ל | צילום: פול וואלה

אורי ששון בהלוויתו של עומר סמדג'ה (צילום: פול תאגיד)
אורי ששון בהלוויתו של עומר סמדג'ה ז"ל | צילום: פול תאגיד

ליאת, אימו של עומר, ספדה לו: "עומר שלנו, בן גיבור, יקר ואהוב - בן בכור שלנו. ילד טבע יחיד ומיוחד עם לב זהב, תמיד עם פרצוף תמים. רצית רק קרבי, תמיד אמרת לי לא לדאוג". גם איגוד הג'ודו השתתף בצער משפחת סמדג'ה: "הלב שבור ודואב, מחבקים ומחזקים אתכם". עוד לפני הלווייתו של עומר ז"ל, רבים מתושבי לב השרון יצאו למצעד דגלים ברחובות היישובים נורדיה וגנות הדר וליוו אותו בדרכו האחרונה.

אורן סמדג'ה בהלווית בנו, עומר סמדג'ה (צילום: פול וואלה)
יעל ארד בהלוויתו של עומר סמדג'ה ז"ל | צילום: פול וואלה

אורן סמדג'ה בהלווית בנו, עומר סמדג'ה (צילום: פול תאגיד)
אורן סמדג'ה בהלווית בנו עומר ז"ל | צילום: פול תאגיד

בהלוויתו של סעדיה יעקב דרעי ז"ל שהתקיימה בבית העלמין הצבאי בחולון, ספד לו אביו חיים בדמעות: "סעדיה יעקב, נקראת על שם סבא. עוד לא הסתיימה שנת האבל והנה כבר הצטרפת אליו. היית האיש היציב במשפחה, ואיש תם יושב אוהלים. כבר דיברו ועוד ידברו פה על שקידתך בתורה. מגיל צעיר היית חד כתער, רך כנוצה, חד בחוכמה".

הלוויתו של סעדיה יעקב דרעי ז"ל (צילום: פול ויינט)
חיים, אביו של סעדיה יעקב ז"ל בעת הלוויתו | צילום: פול ויינט
הלוויתו של סעדיה יעקב דרעי ז"ל (צילום: פול ויינט)
הלוויתו של סעדיה יעקב דרעי ז"ל | צילום: פול ויינט
הלוויתו של סעדיה יעקב דרעי ז"ל (צילום: פול ויינט)
הלוויתו של סעדיה יעקב דרעי ז"ל | צילום: פול ויינט

כאמור הבוקר התיר דובר צה"ל לפרסום כי שני הלוחמים נהרגו מפגיעת פצמ"ר במסדרון נצרים שבמרכז רצועת עזה. עוד פורסם כי שלושה לוחמי מילואים נוספים מחטיבת אלכסנדרוני, בה שירתו יחד סמדג'ה ודרעי כחללק מגדוד 9203, נפצעו קשה ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

רס"ל במיל' עומר סמדג'ה ז"ל התגורר בגנות הדר והיה בן 25 בנופלו. רס"ל במיל' סעדיה יעקב דרעי ז"ל התגורר בתל אביב והיה בן 27 בנופלו. מתחילת המלחמה נהרגו 662 לוחמים, מהם 310 מתחילת התמרון.