אלמוג מאיר ז'אן, שחולץ מעזה בפעולה ההרואית "מבצע ארנון", התבטא לראשונה במפגש שערכו לו החברים באור יהודה. במהלך המפגש קעקעו החברים על עצמם את הכיתוב alive שהתנוסס על ידו של אלמוג.

המפגש נערך בעזרת עיריית אור יהודה, ובו השתתף גם הזמר אושר כהן ששר לכבודו. "תודה שבאתם, לכל עם ישראל", אמר אלמוג. "תודה שקיבלתם אותי ככה חזרה בארץ שלי. אתם כולכם מדהימים עם כל המאבק מאז שהגעתי".

אלמוג מאיר ז'אן באירוע לכבוד שחרורו
אלמוג מאיר ז'אן באירוע לכבוד שחרורו, מתוך הסרטון

עוד אמר: "תודה על החיבוק החם שלא קיבלתי כל כך הרבה זמן. ולצבא שלנו הכי חזק שיש ובאמת שאין לי מילים. אני רוצה לאחל - וזו המשאלה שלי בכל יום - שכל החטופים יחזרו. כמו שאני חזרתי, רוצה שכולם יחזרו למשפחותיהם, שנחזור להיות מאוחדים".

אלמוג חולץ במבצע ההרואי של השב"כ, הימ"מ וכוחות צה"ל בתחילת יוני במחנה נוסיראת. יחד איתו חולצו גם אנדריי קוזלוב ושלומי זיו, ומדירה אחרת סמוכה חולצה נועה ארגמני. לדברי בני משפחותיהם, בין אלמוג, אנדריי ושלומי נוצר קשר חזק מאוד בשל השהות המשותפת בשבי.

אלמוג מאיר ג'אן
אלמוג מאיר ז'אן ברגע השחרור

במהדורה המרכזית פרסמנו כיומיים לאחר שחרורו חלק מהדברים שסיפר אלמוג מאיר ז'אן למשפחתו על שמונת חודשי השבי, ועל רגעי החילוץ הנועז. "בכל תקופת השבי הייתי יחד עם אנדרי ושלומי באותו החדר", סיפר אלמוג. "לפעמים המחבלים התעמרו בנו אבל אנחנו נשארנו חזקים ותמכנו מאוד אחד בשני. אנחנו מאוד מאוחדים", הוא הוסיף. עוד סיפר אלמוג שלפעמים השלושה בישלו לעצמם ואף הצליחו לעשות פעילות גופנית.