אירוע מטריד בחיל האוויר: רב-סרן מ' המשרתת בתפקיד מודיעיני עם אחריות עצומה לחיי אדם בחיל האוויר, הייתה אמורה לקבל בעוד כמה שבועות דרגת סגן-אלוף, אך התברר כי איש מעמיתיה בחיל האוויר לא יודע עליה דבר.

עמיתיה ידעו על שני בני זוג שהייתה איתם לאורך השנים, אך התברר לאחרונה כי שני בני הזוג האלה כלל לא היו קיימים. שני בני הזוג האלה נפטרו ואפילו הקצינים הבכירים ביקרו בביתם כדי לנחם את המשפחות - אך התברר כי למעשה שום בן זוג לא נפטר.

חלק מהעמיתים אף הגיעו עם הקצינה לבית החולים שיבא כדי ללוותה כשחלתה במחלת הסרטן, אלא שהתברר שהיא לא באמת אושפזה ושלא חלתה בשום מחלה. כך, במשך שנים התקדמה בתפקידים משמעותיים בחיל האוויר מבלי שאיש יודע את האמת עליה מלבדה.

לפני כמה חודשים התחיל קצין בחיל לחשוד ודיווח למשטרה הצבאית. בשבוע שעבר נפתחה חקירה גלויה - אליה היא זומנה. מהחקירה עלה כי לא יצא מידע מסווג החוצה, אין מידע מודיעיני, ביטחוני או פלילי - כלומר, היא לא עשתה זאת במטרה להרוויח כסף.

מפקד חיל האוויר האלוף תומר בר הורה על בדיקה מעמיקה של הפרטים שהתגלו כדי לוודא שלא יישנו מקרים דומים לזה בחייל. מדובר צה"ל נמסר: "מתנהלת חקירה שמטעמים ברורים לא ניתן לפרט על ממצאיה, אין חשד לזליגת מידע מסווג".