זה היה אמור להיות היום המרגש בחייהם של אביה ושחר אנטמן, אלא שהשמחה נקטעה כשבני הזוג נקלעו לניסיון לינץ' בדרכם מהצעת הנישואין בירושלים. "זה קרה כשהתחיל מבצע שומר החומות, החלטנו להתחתן. בעלי עשה לי הצעת נישואין בבית החושן בירושלים. באותו יום היינו בעיר, קנינו טבעת ובגדים", מספרת שחר אנטמן בשיחה עם N12. "לקראת השקיעה הלכנו לנקודת תצפית שצופה על הר-הבית וחגגנו את הצעת הנישואין. בדרך חזרה אני נהגתי ונתקענו בפקק. כשהגענו לצומת, פתאום רכב נעצר לפנינו", שחר משחזרת.

"הייתה התגודדות של נערים שעמדו בפתח הקיוסק התחילו לזרוק עלינו אבנים, לנפץ את השמשות של הרכב. בעלי יצא החוצה וניסה להרתיע אותם. התכופפתי והתקשרתי למשטרה. הם קלטו שבעלי בלי נשק והתנפלו עליו. פשוט עשו עליו לינץ' של דקירות, בעיטות ואבנים. כל חלונות הרכב נופצו ובזמן הזה הבנתי שלהישאר ברכב זה הכי מסוכן כי אני יכולה לחטוף אבן או זכוכית. ברחתי והזעקתי את המשטרה".

לאחר התקיפה, אביה אושפז בבית החולים שערי-צדק במשך שבוע, סובל מחור בריאה ודקירות בגבו. חמישה חשודים נעצרו במעורבות בניסיון הלינץ' האלים ובית המשפט גזר עליהם עד תשע שנות מאסר. כעת בני הזוג מגישים תביעה אזרחית נגד המעורבים בלינץ' ודורשים פיצוי של כשני מיליון שקלים.

לינץ בהצעת הנישואין
אביה ושחר אנטמן, נקלעו לניסיון לינץ' בדרך חזרה מהצעכת הנישואין
לינץ בהצעת הנישואין
"הם קלטו שהוא בלי נשק והתנפלו עליו", אביה בבית החולים
לינץ בהצעת הנישואין
"כל החלונות נופצו", הרכב של הזוג. תובעים בתביעה אזרחית שני מיליון שקלים

התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים כנגד התוקפים נואף אבו אלהווא ורמי סאלח אל דין שהשתתפו בלינץ'. השניים הורשעו בבית המשפט המחוזי בירושלים בחודש יוני 2022 במסגרת הסדר טיעון ונגזרו עליהם חמש ושבע שנות מאסר. הפרקליטות ערערה על עונשם לבית המשפט העליון והוא הוחמר לשש ותשע שנות מאסר.

בני הזוג מפרטים בכתב התביעה שהגיש עו"ד חיים בלייכר מ'חוננו' את הנזק שנגרם להם כתוצאה מהאירוע ואת הכאב והסבל שחוו במישור הנפשי והפיזי. במסגרת התביעה מבקשים הנפגעים מבית המשפט להשית על המחבלים גם פיצויים, מפני שגרמו להם לנזקים מתוך מניע גזעני-לאומני.

עו"ד חיים בלייכר מסר לאחר הגשת כתב התביעה: "הטרור האסלאמי פועל כל העת לעורר בהלה ולפגוע במורה קשה ואכזרית באזרחי ישראל. אנו נעשה הכל כדי לגבות את המחיר הכבד ביותר שניתן מאותם טרוריסטים. כל אחד שהשתתף בלינץ' האכזרי צפוי לקבל תביעה מסוג זה. לאחר שליווינו את ההליך הפלילי בדרישה לענישת מאסר מחמירה אנו מקווים בדרך זו של פגיעה בכיס לתרום את חלקנו במלחמה להרתעת הטרור".