כל חרדי מעל גיל 18 בעל מנוי כשר שיבקש לנייד את מספרו - יוכל לעשות זאת, כך הודיע הבוקר (חמישי) שר התקשורת במסגרת החלטה על שינוי המדיניות בנוגע לניוד הקווים הכשרים ופתיחה לתחרות. לאחר חג הפסח יפורסם התאריך שבו ההחלטה תיכנס לתוקף.

סערת הטלפונים הכשרים ב-N12

לוועדת הרבנים לענייני תקשורת יש שליטה על שוק מכשירי הסלולר במגזר החרדי, שרובו רוכש אך ורק טלפונים שקיבלו "הכשר" מהוועדה. אותו הכשר למעשה גם מייקר את העלות של המכשירים.

פגישת יועז הנדל והאדמו"רים (צילום: youtube)
פגישת יועז הנדל והאדמו"רים | צילום: youtube

בעלי חנויות סלולר שממוקמות באזורים חרדיים סובלים מהצקות ואיומים אם הם לא מוכנים לקבל תעודת הכשר לעסק שיחייב אותם למכור אך ורק טלפונים כשרים – ושיאסור עליהם למכור טלפונים חכמים. חלק מבעלי החנויות מעדיפים לוותר על הכשרות, לייבא את אותם מכשירי סלולר באופן עצמאי ולמכור אותם במחיר זול יותר – ועל כך יוצא קצפם של הרבנים והמפגינים.

 

>> להאזנה לכל הפרקים של "אחד ביום" לחצו כאן

ההחלטה מגיעה על רקע הלחץ לביטול הרפורמה מטעם גורמים חרדיים על מקבלי ההחלטות. לאחרונה אף פרסמנו על מגעים חשאיים שקיים שר החוץ לפיד עם נציגי אדמו"רים ורבנים, במסגרתם דנו בהקפאת החקיקה נגד החרדים כמו למשל ברפורמת הטלפונים הכשרים, בתמורה לרשת ביטחון בכנסת למשך חצי שנה. לבסוף אותה עסקה לא יצאה לפועל.

יו"ר יהדות התורה  ח"כ משה גפני מסר בתגובה: "יועז הנדל כופה את דעתו על ציבור גדול שמעוניין בקומה הכשרה בשעה שאין לן גיבוי ציבורי לא למפלגתו שאין לה ציבור מצביעים ולא לממשלה שאין לה מנדט מהכנסת. האיש חצוף ועז פנים ומתנהג כדיקטטור ללא עם. נעשה כל מאמץ לתקן את העוול הזה שהוא ביסוד אורך החיים שלנו כיהודים מאמינים, ואת כל זה הוא עושה בערב חג הפסח שבה נאמר 'והיא שעמדה לאבותינו ולנו.. והקב"ה מצילנו מידם'".

ח"כ מאיר פורוש מסר בתגובה: "אם השר הנדל החליט לתת סטירת לחי לציבור החרדי וזו ה-'מתנה' שלו לקראת חג הפסח, שיבושם לו. זה בהחלט משקף את הרוע והזלזול של הממשלה כלפינו".