אלפי מתפללים יהודים פקדו הבוקר (שני) את רחבת הכותל המערבי לכבוד ברכת הכהנים המסורתית, שמתקיימת ביום השני של חול המועד פסח. התפילה מתקיימת על רקע המתיחות הביטחונית והעימותים הקשים שהיו בעיר העתיקה בימים האחרונים, והמשטרה תגברה את פריסתה בדרכי הגישה לכותל - אחרי שאתמול אוטובוסים של אגד נרגמו באבנים בידי צעירים ערבים.

בהשוואה לשנים קודמות, רחבת המתפללים הבוקר דלילה יחסית. ישנם אלפים בודדים, בניגוד ל-15 אלף בעבר. ההערכה היא שהירידה בכמות המשתתפים נובעת מפיצול התפילה לשני מועדים - כשברכת הכוהנים הנוספת תתקיים ביום רביעי, ומהתיעודים מהעיר העתיקה אמש של תקיפת מתפללים ורגימת האוטובוסים באבנים. 

מתיעוד שהגיע לידינו ניתן לראות את פריסת השוטרים הרבה בכביש שבו אתמול נרגמו באבנים כ-10 אוטובוסים שהיו בדרכם לכותל. נוכח התמונות הללו מאתמול, המשטרה חסמה לכלי רכב פרטיים את הגישה לכבישים הללו וניתן להגיע לכותל באמצעות שאטלים או בתחבורה ציבורית.  

כאמור, תגבור הכוחות של המשטרה מגיע אחרי שאתמול פורעים ערבים רגמו באבנים אוטובוסים שעשו את דרכם לכותל. מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, התייחס לכך והסביר את ההחלטה לתגבר את הכוחות: "הכי קל לי לעצור אוטובוסים, אבל בחול המועד אלפי יהודים מגיעים לכותל. תמיד אפשר לסטות מהתוכנית המקורית, אבל עיבינו את המערך וקיבלתי את ההחלטה לעשות זאת במקום לעצור את האוטובוסים".

במשטרה יבקשו במהלך היום להאריך את מעצרם של מפרי סדר שנעצרו אתמול באזור העיר העתיקה. העצורים חשודים במעורבות באירועי הפרת סדר שונים, בהם: מעורבות באירוע אלימות, תקיפה, יידוי אבנים ושיגור זיקוקים לעבר כוחות משטרה.

בין החשודים שיובאו בית במשפט, ישנם שני חשודים שנעצרו לאחר שלכאורה תקפו מתפללים שצעדו בסמטאות העיר העתיקה. אחד מהחשודים שנתפסו הוא נער בן 13.5 מהעיר העתיקה בירושלים. החשוד השני הוא נער בן 17 מסילוואן.