מדמם, פצוע ושרוע על המדרכה: ויקטור דמקוב, צעיר מחיפה, הוכה עד זוב דם בגלל ויכוח על חניה. האירוע הקשה אירע לפני כחודשיים, בעיצומו של גל הטרור הקשה ובמהלך ימי השנה למבצע "שומר החומות". אמש (חמישי) נחשפו ב"מהדורה המרכזית" הקלטות השיחה למוקד המשטרה - ובהן נשמע ויקטור מתחנן לעזרה. מה שהתחיל בוויכוח על מעבר לחניה, התפתח עד מהרה לאירוע עם מאפיינים לאומניים.

המקרה הקשה התרחש בחיפה. דמקוב, שמתגורר באזור, חיפש מקום להחנות בו את רכבו אך כשהגיע לאזור החניה שהכיר, הוא הבחין כי יש רכב שחוסם את הכניסה לחניון. בעל הרכב פנה לדמקוב בערבית והחל לשוחח עימו, אך כשהבין שהוא אינו דובר ערבית - החל לקלל ולהכות על רכבו של ויקטור.

"הם צעקו 'יהודי, יהודי'"

"פתאום התחילו ליפול עליי מלא אבנים, שברו לי זכוכיות, פגעו לי בפנים, התחיל מלא דם", שיחזר ויקטור את רגעי האימה". "הם צעקו 'יהודי, יהודי' - אני מרגיש מלא אבנים נוחתות לי על הראש תוך כדי האירוע".

בזמן שהרוחות החלו להתלהט, יצר התוקף הערבי קשר טלפוני עם מספר אנשים - שתוך דקות הגיעו למקום והחלו להשליך אבנים על הרכב ועל דמקוב, שבתושייה רבה הצליח ליצור קשר עם המשטרה. "אני לא מצליח להיכנס לחנייה! הוא מנפץ לי עם אבנים", נשמע ויקטור צורח למוקדנית המשטרה בזמן שצעירים ערבים סוקלים את רכבו באבנים. "ניסיתי להיכנס לחנייה, דקרו אותי, שברו לי את הזכוכית ועכשיו יש פה מישהו בחנייה זורק עליי אבנים - הוא הביא לי אבן בראש", המשיך ויקטור לספר למוקדנית שלא שומעת אותו.

"יצאתי מהרכב, כולי מטושטש, אז נפלתי על הרצפה וכל החבורה הזו התחילה לבעוט בי. כל זה הסתיים עד שהגיעה ניידת", סיפר ויקטור. חוסר אונים, פחד, חוסר יכולת לצאת, אין לך מושג מתי זה יסתיים, אין לך מושג מה הולך לקרות. ניסיתי להגן על הראש כדי למנוע פגיעות יותר חמורות וכל זה עד שראיתי שהגיעו ניידות ואמבולנסים ואז הם פשוט ברחו".

"ראיתי גבר חבוש מלא בדם"

לאחר שהגיעו כוחות המשטרה לזירה, פונה ויקטור במצב קשה לבית החולים, שם אושפז ונותח עקב החבלות החמורות שנגרמו לו באירוע האלים שחווה. "אני מגיעה למיון ולא מצליחה להבין איפה הוא", מספרת נדין, רעייתו של ויקטור, על הרגע שבו ראתה מה עוללו התוקפים לבעלה. "התחלתי לחפש במיטות, להציץ שם, וראיתי שהכניסו גבר חבוש מלא בדם, זיהיתי אותו רק לפי הנעליים שהיו לו בתחתית המיטה - רק אז הצלחתי להבין ממנו שהוא עבר לינץ'".

יומיים לאחר התקיפה, התייצבה נדין בתחנת המשטרה והגישה תלונה בעקבות האירוע. חוקרי המשטרה יצרו קשר עם ויקטור, שהיה מאושפז בבית החולים, וגבו ממנו עדות. אולם מאז, במקום שהחקירה תעלה הילוך ותבשיל לכדי כתבי אישום נגד התוקפים, התחושה של ויקטור ורעייתו שהחוקרים הרימו ידיים. החשוד המרכזי נחקר ושוחרר, לא נגבו עדויות מעדי ראייה ולא נאספו התיעודים ממצלמות האבטחה שבזירה.

"פורעים מבצעים פיגוע לאומני"

"ההתנהלות של משטרת ישראל היא פשוט בלתי נתפסת - בלב חיפה, פורעים מבצעים פיגוע לאומני. כל הראיות הובאו למשטרה ולמעשה, המשטרה לא מבצעת פעולות חקירה בסיסיות", תקף עו"ד רן כהן רוכברגר, המייצג את ויקטור דמקוב.

עו"ד רן כהן רוכברגר (צילום: אור פרבוזניק)
עו"ד רן כהן רוכברגר | צילום: אור פרבוזניק

חודשיים עברו מאז האירוע הקשה אך ויקטור ונדין מרגישים שהם עדיין בתוך סיוט מתמשך. לאחרונה הם אף קיבלו החלטה לעזוב את השכונה לסביבה שלווה יותר.

ממשטרת ישראל נמסר: "המשטרה מנהלת חקירותיה במקצועיות וביסודיות וכך גם בתיק נשוא פנייתך. במסגרת החקירה בוצעו פעולות מגוונות לרבות גביית עדויות, סריקת מצלמות אבטחה, חקירת חשודים במעורבות במעשה ועוד. נמשיך לחקור את המקרה ביסודיות על מנת להגיע לחקר האמת".