רוצים לנסוע לאמריקה? ייתכן שתאלצו לחכות קצת: ישראלים רבים שכבר השיגו תור לחידוש ויזות לארצות הברית התעוררו אתמול לידיעה על דחייה גדולה בתורים לראיונות בשלוחה בתל אביב. ההודעה צפויה להשפיע על רבים שתכננו נסיעה לאמריקה בחגים הקרובים.

מחלקת הוויזות האמריקנית עדכנה שחלק מהראיונות לקבלת אשרת כניסה שתואמו לחודשים אוגוסט וספטמבר הקרובים יידחו בכ-90 ימים למועד חדש בשל עומס חריג - ללא עלות כספית נוספת."אנחנו חווים כרגע ביקוש חסר תקדים לוויזות לאחר שנתיים של הגבלות על השירותים, העומסים יישארו איתנו למשך תקופה", אמרה דניס טיילור, ראש מחלקת ויזות מבקרים בשלוחת שגרירות ארצות הברית בתל אביב.

אם אתם בין אלו שממלאים עכשיו את הטפסים עבור הוויזה המיוחלת, כדאי שתקחו בחשבון שהתורים לראיונות לא ייקבעו לפני חודש מאי 2023, עשרה חודשים מהיום. בדקנו אם ניתן לקצר את זמן ההמתנה דרך כמה חברות שמציעות סיוע בהשגת הוויזה, אך גם שם - אין בשורות.

נקודת אור קטנה אפשר למצוא בהודעת השגרירות האמריקנית, ולפיה העיכוב שנוצר תקף רק לשלוחה בתל אביב. כלומר, מי שתואם עבורו ראיון במתחם הקונסוליה בירושלים לא צפוי לדחיה, ולמבקשים לתאם תור חדש כדאי לשקול את הגשת המסמכים בבירה.

ניו יורק
"העומסים ישארו איתנו תקופה", ניו-יורק

בנוסף, מי שמבקש לחדש ויזה ולא עברו יותר מארבע שנים ממועד פקיעתה יכול לבצע את ההליך און-ליין ולשלוח מסמכים בדואר, והוא אינו נדרש לעבור ריאיון. עד שנזכה לפטור מוויזה לארצות הברית, כדאי לתכנן את הנסיעות הרבה זמן מראש, ולזכור שזאת צרת רבים, מכיוון שבנציגויות אמריקניות ברחבי העולם זמני ההמתנה ארוכים אפילו יותר.