מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי השתתף היום (שלישי) באירוע הוקרה לכוחות ביטחון הפנים בכנסת ישראל. בנאומו דיבר על הקשר החזק שבין משטרת ישראל לבית המחוקקים, והתייחס לתקרית שבה תועד חבר הכנסת עופר כסיף מכה שוטר, מבלי לנקוב בשמות.

"לא אתן שנעבור לסדר היום על פגיעה בוטה וכוחנית בשוטרים שעושים את משימתם בשם המדינה ובעבור אזרחיה - בטח לא מצד מי שאמור לשמש דוגמה ומודל של שמירה על החוק בפני בוחריו", אמר המפכ"ל. "אסור להפוך את המשטרה ואת השוטרים לכלי משחק פוליטי וליעד לפרובוקציות".

רנ"צ שבתאי התייחס גם קריאתו של חה"כ איימן עודה מלפני כמה שבועות לאזרחים הערבים שלא לשרת בכוחות הכיבוש. "שוטרי ישראל לא ישליכו את נישקם, גם לא אלה המוסלמים שביניהם", אמר שבתאי. "הם ידעו שיש מאחוריהם מפקדים שמגבים את פעילותם. זו האחריות שלי כמי שעומד בראש הארגון וזו האחריות של כולנו כאזרחים, וכמקבלי החלטות בכנסת ישראל".

אתמול פנתה המשטרה ליועצת המשפטית לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה פלילית נגד חברי הכנסת אחמד טיבי ועופר כסיף. רוב החומר בעניינם של חברי הכנסת נאסף, ומדובר בסרטונים שבהם נראה חה"כ כסיף תוקף שוטר וחה"כ טיבי מסייע לחשוד שעוכב לברוח מהשוטרים.