יו"ר ש"ס אריה דרעי הותקף היום (חמישי) בשכונת הבוכרים בירושלים על ידי חרדים קיצוניים, לאחר שהגיע להשתתף באירוע "יום שכולו תורה" בבית כנסת בשכונה. בתיעוד מהמקום נראה אחד השוטרים בועט בעוצמה באחד מהקיצוניים שחסם את רכבו של השר לשעבר.

"יום שכולו תורה" הוא אירוע שחלקים מהמגזר החרדי נוהגים לקיימו ביום העצמאות. בשכונת הבוכרים, שחלק מתושביה שייכים לפלגים אנטי-ציוניים, החלו לצעוק לעברו של דרעי שנכנס לבית הכנסת. עם יציאתו, הוא חולץ על ידי המשטרה מהמקום ללא פגע.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "כוחות משטרה הוזעקו בצהריים לשכונת הבוכרים בירושלים בעקבות הפרת סדר אלימה, תוך יידוי חפצים והתזת חומר כימי לעבר הנוכחים במקום על ידי עשרות מפרי סדר. הם ניסו להיכנס אל תוך בית כנסת, שבו התקיים שיעור מפי איש ציבור. שוטרים שהגיעו, נאלצו לחלץ את האישיות תוך שימוש בכוח כלפי מפרי הסדר שחסמו את תנועתו ואת יציאת רכבו תוך ניסיונות לפתוח את דלת הרכב עד שלבסוף חולץ ללא פגע. ככל שעולות טענות בדבר ההתנהלות באירוע, מקומן להיבחן בידי הגורמים האמונים לכך".

אירוע דומה התרחש אתמול בעת שראש האופוזיציה בנימין נתניהו הגיע לבית שמש לנחם את משפחתו של המאבטח שנרצח בפיגוע באריאל. גם אז חרדים קיצוניים, תושבי המקום, קראו קריאות נאצה לעברו.