ההורים ממרכז הארץ שצפו בסרטונים שהתגלגלו לידיהם, לא האמינו שמה שראו בתקשורת מדי כמה שבועות - יגיע גם אליהם: מטפלות בגן מטיחות ילדים על מזרנים, דוחפות ומתנהגות באגרסיביות. הם הבינו שהמעשים שראו תועדו כחודשיים קודם לכן, ומיהרו להגיש תלונה במשטרה, שחוקרת חשד לפגיעה בפעוטות.

"בעלי ישב וראה את כל החומר מהמצלמות", אמרה רחלי (שם בדוי) אמא לילד בגן פרטי. "הייתי בהלם".

בין ההתנהגויות שחשפו המצלמות: מטפלות שמטיחות ילדים על המזרן בניסיון להרדים אותם לישון, מטפלת שדוחפת ילד בעוצמה ומטפלת שמניפה בכוח ילד לכיסא אוכל. עוד נראה בתיעוד פעוט שנשאר לבדו במסדרון על כיסא אוכל גבוה ללא השגחה. לטענת הורים שצפו בחומרים המלאים, הוא נשאר שם כחצי שעה ונראה מנסה לרדת מהכיסא.

מדובר בגן שמורכב ממספר קבוצות גיל. בסרטונים שהגיעו לידי N12 נראות שתי מטפלות, ככל הנראה מקבוצות שונות.

התעללות בגן ילדים
מתוך מצלמות האבטחה

במשטרה פתחו בחקירה בחשד לפגיעה בחסרי ישע. "אנו רואים בחומרה כל התעללות ופגיעה בחסרי ישע ובהתאם, כל תלונה המתקבלת בהקשר זה נבדקת ונחקרת ביסודיות ובמקצועיות, וכך גם במקרה זה", נמסר ממשטרת ישראל. "מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה אשר עודנה מתנהלת, במסגרתה בוצעו ויבוצעו כלל הפעולות במטרה להגיע לחקר האמת״.

אחת ממנהלות הגן לשעבר טוענת כי היא זו שחשפה את התיעודים. "אני אישית לקחתי את החומרים למשטרה", אמרה. למרות פנייתנו, בעלת הגן הנוכחית טרם הגיבה לטענות.

"מאז שחוק המצלמות שונה, מספר מקרי ההתעללויות שנחשפו בגנים עלה", אמרה הדס חכימי, פעילה חברתית שנחשפה לטענות ההורים בגן. "כדי למגר את התופעה צריכים לחייב את כל הגנים לפעול עם מצלמות אונליין ולאפשר להורה שיש לו חשד לבקש מהגננת לפתוח מצלמות. אחרת נמשיך לגדל כאן דור פגוע שיזדקק בעתיד לתמיכה פסיכולוגית ונפשית לו ולהוריו".