לצד 120 המצטיינים שמשתתפים בטקס המסורתי שמתקיים היום (חמישי) בבית הנשיא בירושלים, נוכחת גם משפחתו של אמיר ח'ורי, השוטר שנרצח בפיגוע בבני ברק. הנשיא יצחק הרצוג אמר בפתיחת הטקס כי "פגשנו  את משפחות חללי מג"ב שנפלו מאש מרצחים ונחשפנו לעוצמות בלתי נתפסות".

עוד הוסיף הרצוג: "לא היינו מצליחים ככה אם לא היינו עושים זאת יחד - הפסיפס הישראלי המרהיב הוא הכוח המיוחד שלנו. כאן יקריי על הבמה נמצאים 120 מצטיינות ומצטייני צבא ההגנה לישראל - מכל החילות והזרועות, מכל רחבי הארץ ותפוצות עמנו אתם גאווה אמיתית ואני מצדיע לכם".

בשבוע שעבר בני משפחתו של אמיר ח'ורי הגיעו לרחוב השניים בפעם הראשונה, המקום שבו נשם את נשימותיו האחרונות. הם שוחחו עם תושבי השכונה שרואים באמיר גיבור שנפל בזמן שהגן על חייהם – ושמעו על רגעיו האחרונים של אמיר. שני, בת זוגו, סיפרה על התוכניות שלהם להתחתן – ועל הטבעת שהיא לא יודעת אם אמיר הספיק לקנות לה.

יצחק הרצוג (צילום: לעמ)
הרצוג: "לא היינו מצליחים - אם לא היינו עושים זאת יחד" | צילום: לעמ

ג'ריס, אביו של אמיר, אמר מהמקום שבו אמיר נרצח: "זה כל כך כואב אבל מתנחמים בזה שהוא הציל הרבה חיים. זו הנחמה היחידה שיש לנו". סאמייה, אימו של אמיר ביטאה אולי הכי טוב עד כמה אמיר היה משכמו ומעלה: "אם לכל אימא היה לה בן כמו אמיר, השלום היה שורר בכל העולם".