בת 25 מאיזור המרכז הגישה לאחרונה תביעה בסך של עד 2.5 מיליון שקלים נגד המרפאה של ד"ר אברהם לוי, פלסטיקאי מוכר מסביון. לפי התביעה, המנתח הבטיח לצעירה ניתוח הקטנת חזה שישאיר רק צלקות קטנות שניתן להסתיר, אך בפועל הותיר צלקות בולטות ומכוערות בחזה ובבטן.

לפי התביעה, שהוגשה על ידי עו"ד מורן אברהמי יום טוב, בחודש מרץ בשנה שעברה הגיעו הצעירה ואימה להתייעצות במרפאה והדגישו את הרתיעה מריבוי צלקות בולטות. הרופא מצדו, כך נטען, הרגיע אותן וציין כי הניתוח ישאיר צלקות קטנות שיוסתרו מתחת לחזייה.

בחוות דעת שצורפה לתביעה מטעם פרופ' רפאל שמיר, מנתח בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית באיכילוב, נכתב: "בפועל, (הצעירה) נותרה עם צלקות שבשום אופן לא היו צפויות ולא מתוכננות, כנראה גם לא על ידי המנתח".

עו"ד מורן אברהמי יום טוב (צילום: גיל טרנוס)
עורכת הדין מורן אברהמי יום טוב | צילום: גיל טרנוס

עוד קבע המומחה כי ניתוח להעברת הצלקת למיקום חבוי, כפי שהציע המנתח לפי התביעה, אינו בר ביצוע. הצעירה הסכימה לניתוח אחר, אך בתביעה נכתב כי הניתוח השני לא בוצע בחדר ניתוח סטרילי כמקובל וגם לא סייע למצבה.

לדברי עו"ד אברהמי יום טוב, מלבד הנזק הגופני הבלתי הפיך שנגרם לצעירה, היא סובלת גם מנזק נפשי, המתבטא בסלידה ממראה גופה. עוד נטען כי בעקבות כך היא נמנעת מלבוש של חולצות בטן או בגד ים עם שני חלקים.

מד"ר אברהם לוי נמסר בתגובה: "התובעת עברה ניתוח מוצלח מאוד בחזה. צירפתי תמונות לפני ואחרי שמראות את התוצאה המצוינת. אי אפשר להקטין את החזה ללא חתך בעור. זה הוסבר לתובעת מראש בע"פ ובכתב והיא אשרה זאת בחתימת ידה. התביעה הזו היא עוד נסיון להתעשר ללא עמל והיא כמובן תדחה. אני מקווה שבית המשפט יפצה אותי על התעסקות מיותרת בניתוח מצויין".