יום אחרי הפיגוע הקשה בבני ברק, כשבכל מקרה האווירה ברחובות מתוחה, ילדים מגן בכפר סבא שיצאו היום (רביעי) לסיור בעיר, מצאו חפץ חשוד בתוך שיחים. הם הביאו את החפץ, קופסת פלסטיק סגורה, לגננת. הגננת פתחה את הקופסה והופתעה לגלות בפנים אקדח. היא הזעיקה את המשטרה - שפתחה בחקירה.   

האירוע אירע במהלך פעילות איסוף פסולת בסמוך לגן, כחלק מאירועי יום המעשים הטובים. במהלך הניקיונות אחת הילדות מצאה בין השיחים קופסת פלסטיק סגורה, ובה פריט עטוף היטב וכבד. מנהלת הגן שפתחה את הקופסה וזיהתה שדובר באקדח, הורתה לסייעות להרחיק את הילדים והזעיקה מיד משטרה.

כוחות השיטור הגיעו למקום, וביצעו בשכונה סריקות נרחבות. מחר ובימים הקרובים תהיה נוכחות מוגברת של סיירי ביטחון לשם שמירה על ביטחון ובטיחות הילדים. "אנו מודים למנהלת הגן ולצוות הגן על תפקוד מעולה בקור רוח ובמקצועיות לביטחון הילדים והצוות",נמסר ממחלקת חינוך קדם יסודי בעיריית כפר סבא. "הגננת תנהל שיח כללי בנוגע לחפצים חשודים - מה עושים במקרה שרואים משהו לא מוכר או שנראה מסוכן".

בעירייה הוסיפו: "נחזק את הצורך לפנות למבוגר כאשר הילדים נפגשים בחפץ חשוד וננהל שיח על מוגנות. ביטחון ילדנו הוא בראש סדר העדיפויות". בינתיים, האירוע נמצא בחקירת משטרה, שלא מסרה פרטים נוספים לפי שעה.