הסערה - וההתפטרות: שעות בודדות לאחר שעיריית אום אל-פחם פרסמה היום (חמישי) הודעת השתתפות בצערם של משפחות המחבלים מדאעש שביצעו את הפיגוע השבוע בחדרה - ראש העירייה סמיר סובחי הודיע על התפטרותו בשידור חי בכאן תאגיד השידור הישראלי.

גורמים בוועד ראשי הרשויות בחברה הערבית מסרו ל-N12: נדרוש מראש עיריית אום אל-פחם סמיר מחאמיד לחזור בו מהתפטרותו. דוברו של ראש העירייה, הוסיף: "הפתיע את כולנו. ההחלטה - בלי התייעצות. נפעיל לחץ להחזיר אותו, הוא לא קשור לפוסט הזה".

ואכן, כשעתיים לאחר ההודעה על ההתפטרות, חזר בו ראש עיריית אום אל-פחם מהודעתו. גורמים בעירייה טענו: "שרים בממשלה התקשרו וביקשו שלא יתפטר".

"משתתפים בצערכם ושולחים תנחומים כנים מעומק הלב, שאלוהים ירחם עליהם", כתבו מוקדם יותר היום בעמוד העירייה בפייסבוק. סמיר סובחי מחאמיד, ראש עיריית אום אל-פחם, אמר ל-N12 בעקבות הפרסום: "הפוסט עלה לדף הפייסבוק ללא אישורי ולא על דעתי, מדובר בטעות חמורה של הדוברות. ביקשתי להסיר מיד את הפוסט, והנושא כעת בבדיקה מול הגורמים הרלוונטים. אנו מתנערים מהפרסום הזה שלא מייצג את אום אל-פחם והעירייה".

סמיר, ראש עיריית אום אל פאחם (צילום: חדשות 12)
ראש עיריית אום אל-פחם, סמיר סובחי | צילום: חדשות 12

בעקבות הפוסט של עיריית אום אל-פחם, בהוראת שרת הפנים איילת שקד, מנכ"ל משרד הפנים התקשר לראש עיריית אום אל-פחם וביקש ממנו להסיר את הפוסט והפוסט הוסר. "לא יעלה על הדעת שעירייה במדינת ישראל תנחם משפחות של מחבלים. זה פוסט חמור ומביש וטוב שהוא נמחק. שרת הפנים תמשיך לגלות אפס סובלנות לתמיכה בטרור ברשתות החברתיות ובכלל".