קרן פרס בראשית הכריזה היום (רביעי) על אלברט בורלא, יו"ר ומנכ"ל חברת פייזר, כחתן הפרס לשנת 2022. לאחר שקיבל את מספר הקולות הגבוה ביותר בקמפיין עולמי שהסתיים לאחרונה, בו הצביעו למעלה מ-200,000 אנשים מ-71 מדינות, בחירתו אושרה פה אחד על ידי ועדת הבחירה של קרן בראשית. הפרס, יוענק לבורלא על ידי נשיא המדינה בטקס שייערך בחודש יוני.

בהודעה שפירסמה הקרן נכתב כי "נימוקי הבחירה של הוועדה שיבחו את ד"ר בורלא על מנהיגותו ונכונותו ליטול על עצמו סיכונים גדולים, כמו למשל כשבחר לדחות סבסוד פדרלי מממשלת ארה"ב לטובת פיתוח החיסון לקורונה (ובגובה מיליארדי דולרים) כדי להימנע מביורוקרטיה ממשלתית ולזרז את הפיתוח והייצור של החיסון". הפרס, שנוסד בשנת 2013, ממומן באמצעות הקצאת קרן פרס בראשית על סך 100 מיליון דולר.

זוכי הפרס לדורותיהם בוחרים מדי שנה נושא פילנתרופי בעל משמעות אישית ובהתאם לו הם מעניקים את הפרס הכספי בסך מיליון דולר. ד"ר בורלא ביקש מהקרן להעניק את הפרס הכספי למען קידום זיכרון וחינוך השואה, בדגש על סיפורה הטרגי של הקהילה היהודית ביוון, בה גדל והתחנך להורים ניצולי שואה. ד"ר בורלא הגיב לזכייה וסיפר: "גדלתי במשפחה יהודית שהאמינה שכל אחד מאיתנו חזק רק כמו החיבורים בקהילה שלנו ושכולנו מצווים משמים לתיקון עולם. אני מצפה בכיליון עיניים לעלות לירושלים ולקבל את הכבוד הזה, שמסמל את ניצחון המדע ואת התקווה הגדולה לעתיד".

פרס בראשית, המכונה "הנובל היהודי", הוא פרס שנתי שנועד להעלות על נס אנשים יוצאים מגדר הרגיל שפועלם מעניק השראה לבני הדור הבא של העם היהודי. רשימת הזוכים של הפרס כוללת את מייקל בלומברג, מייקל דאגלאס, יצחק פרלמן, אניש קאפור, נטלי פורטמן רוברט קראפט ונתן שרנסקי. בשנת 2018, העניקה הקרן פרס מפעל חיים לשופטת בית המשפט העליון של ארה"ב, רות' ביידר גינסבורג ז"ל, על תרומתה ומחויבותה לקידום שיוויון וצדק חברתי.