ביקור היסטורי: נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל יצאו ביום ראשון לביקור נשיאותי ראשון באיחוד האמירויות, בהזמנת יורש העצר השיח' מוחמד בן זאיד. במהלך הביקור, שיימשך יומיים - הרצוג ייפגש עם בן זאיד, יקיים פגישות עם בכירי ממשל והקהילה היהודית, ויפתח את 'יום ישראל' ב"אקספו 2020" בדובאי.

הנשיא יבקר באבו דאבי ודובאי, ויערוך פגישות רשמיות גם עם שר החוץ ושיתוף הפעולה הבין-לאומי של איחוד האמירויות, השיח' עבדאללה בן זאיד, עם סגן הנשיא, ראש הממשלה ושר ההגנה של איחוד האמירויות ושליט דובאי, השיח' מוחמד בן ראשד אל-מכתום.

הנשיא הרצוג אמר לקראת ביקורו: "אנחנו זוכים לעשות היסטוריה בקיום ביקור ראשון של נשיא מדינת ישראל באיחוד האמירויות. הביקור החשוב הזה מתקיים בתקופה שבה העם בישראל והעם באמירויות שוקדים על הנחת יסודות לעתיד חדש משותף".

"אני מאמין כי שותפות חדשה ואמיצה זו תביא לשינוי חיובי במזרח התיכון ותעורר השראה באזור כולו", הוסיף הנשיא. "עם שוחר שלום אנו, ויחד נרחיב את מעגל השלום ההיסטורי של הסכמי אברהם והשלכותיו, ניצור עולם טוב יותר, סובלני יותר ובטוח יותר למען הדורות הבאים. אני מודה לשיח' מוחמד בן זאיד על הזמנתו האדיבה שהיא הזדמנות היסטורית להעמקת קשרי הידידות בין עמינו".