נפרדים מחברנו, צלם חברת החדשות שנהרג בתאונה: אלישע מרון, ששימש צלם חברת החדשות בצפון בשני העשורים האחרונים, נהרג הבוקר (חמישי) בתאונת דרכים בכביש 4, סמוך לזכרון יעקב. מרון נהרג בתאונה חזיתית עם משאית, סמוך לצומת עין כרמל. גורמי רפואה שהגיעו לזירה נאלצו לקבוע את מותו במקום. נהג המשאית נפצע באורח קל, ובוחני תנועה ממרחב מנשה של המשטרה בודקים את נסיבות התאונה.

התאונה בכביש 4, סמוך לצומת עין כרמל (צילום: דוברות המשטרה)
זירת התאונה | צילום: דוברות המשטרה

אלישע עבד כשני עשורים עבור חברת החדשות. מנכ"ל חדשות 12, אבי וייס, ספד לו: "אלישע היה איש אהוב וחבר יקר לנו, מקצוען מסור בשטח, שהביא אל המסך עשרות רבות של כתבות לצד כתבינו. אנחנו כואבים כל-כך את מותו הטרגי ושולחים חיבוק ותנחומים למשפחתו ולילדיו". 

"אני כבר מתגעגע אליך אלישע, הלב לא מפסיק לבכות"

שי שפירא, שעובד בחברת החדשות 25 שנים, ספד למרון: "ההיכרות שלי עם אלישע החלה עוד כשעבד כצלם בערוץ הראשון. ב-17 השנים האחרונות הייתה לי הזכות לעבוד איתו בחברת החדשות - והפכנו לחברים קרובים.
אלישע אדם חם ואוהב, בעל לב רחב, מקצוען אמיתי. סיקרנו יחד עשרות אירועים והעברנו אינספור שעות בשיחות מלב אל לב. אלישע, אין לי מילים לתאר עד כמה תחסר לי. יהי זכרך ברוך".

כתבנו פוראת נסאר, שעבד עם מרון פעמים רבות, ספד למרון יחד עם חברים נוספים שעבדו איתו בצמוד: "אלישע מרון ז"ל הוא איש חדשות, איש משפחה ובעיקר אדם. תודה על השנים הרבות, על הדמות האבהית והמייעצת שהייתה לנו כאן בחיפה ובצפון. תודה על השקט שהבאת איתך, על המקצועיות, ובעיקר ההומניות. נתגעגע מאוד".

צלם חברת החדשות מואניס זחאלקה, שיתף אף הוא בתחושותיו הקשות: "אני מכיר את אלישע מרון ז"ל מלפני 28 שנה כשחדשות 2 עלתה לאוויר מירושלים והוא עוד עבד בערוץ 1. בסוף שנות ה-90 הוא עבר לגור בסיני והקים בית ספר לצוללנים כי הוא בעצמו צוללן והחלום שלו לא צלח. אחר כך הוא עבר לגור בחיפה והקים משפחה. הוא התחיל לעבוד איתנו - וכך התחלתי להכיר אותו יותר ויותר. הוא היה איש עם לב רחב עם שקיפות אמיתית. צלם ומקליט מסור שאהב את הצילום. אני כבר מתגעגע אליך אלישע, הלב לא מפסיק לבכות". 

התאונה בכביש 4, סמוך לצומת עין כרמל (צילום: דוברות איחוד והצלה)
התאונה בכביש 4, סמוך לצומת עין כרמל | צילום: דוברות איחוד והצלה



ציון ישינסקי, שעובד 15 שנים בחברת החדשות, ספד: "מאוד קשה לי לכתוב על אלישע בלשון עבר. אלישע היה המקליט שלי, החבר שלי, האיש שתמיד חיזק אותי, ידע להקשיב ולהצחיק. שנים רבות של זוגיות, ממש זוגיות. אלישע אח יקר, אתה תחסר לכולנו, העניים לא מפסיקות לדמוע. איש ענק. תנוח על משכבך בשלום, השארת חלל גדול". 

שמעון לוי, צלם חברת החדשות בחיפה ב-28 שנים האחרונות, נפרד בצער: "את אלישע אני מכיר 25 שנים, עוד מהתקופה שעבד כצלם ברשות השידור. ב-20 שנה האחרונות הייתה לי הזכות לעבוד איתך בצוות חיפה. אלישע צלם ועיתונאי מקצועי, חבר אהוב ובעל לב זהב. עברנו כל כך הרבה חוויות משותפות שחיברו בינינו כל כך. הבשורה המרה על מותך גרמה לנו לצער עמוק. שולח לשרון, ים, פיה וליבי חיבוק ותנחומים. אלישע, תחסר לי מאוד". 

למספידים הצטרף גם יעקב הרשקוביץ: "קשה לי שזהו, לא נדבר ולא נתראה יותר. אתה היית אחד האנשים היותר טובים שהכרתי. אני נורא אתגעגע לשיחות שלנו. ידענו לשפוך את הלב אחד לשני. זה קשה ואני לא מעכל. אהבתי אותך מאוד ואתה מאוד תחסר לי".