שרפה גדולה פרצה היום (שבת) במתחם Z סנטר בקלנסווה, בשעה שהוא עמוס במבקרים. כ-25 צוותים כבאות והצלה שהוזעקו למבנה בן 2 הקומות הצליחו להשתלט על הלהבות מבלי שהיו נפגעים: נזק כבד מאוד נגרם למבנה. השרפה פרצה בקומה השנייה והיא התפשטה לקומה הראשונה. תוך זמן קצר חלק מהגג החל להתפרק כתוצאה מהחום הכבד. כעבור זמן קצר קרס גם חלק גדול מהמבנה עצמו. לאחר שכוחות הכיבוי השתלטו על האש, בסיוע מנופים הם ביצעו הריסה מבוקרת של המבנה.

שריפה בקלנסווה (צילום: כבאות והצלה)
צילום: כבאות והצלה

"יש פה כמעט 25 צוותי כיבוי", מסר נציב כבאות והצלה דדי שמחי עם הגעתו לזירת האירוע. "המבנה פשוט טוטאל לוס - קרס. אנחנו בודקים עכשיו את סיבות הדלקה, יש טענה שעבודות זיפות גרמו לשרפה". שמחי אישר שאין נפגעים באירוע ומסר כי נושא רישוי העסקים נמצא בבדיקה: "חייבים להיות רישיונות לעסקים בכל התחומים, אחרת זאת תהיה התוצאה".

סמוך לשעה 15:00 החלו כוחות הכבאות וההצלה בפעולת הקרסה יזומה של המבנה הבוער באמצעות כלים הנדסיים כבדים. בתמונות וסרטונים מהזירה נראה עשן שחור וכבד מיתמר ממתחם הקניות. צוותי מד"א טיפלו באדם אחד שנפצע קל מאוד בזמן שסייע לצוותי הכיבוי והוא קיבל טיפול רפואי בזירה מבלי שנזקק לפינוי.

האש פרצה בשעות הצהריים בזמן שהמקום היה עמוס במבקרים ובלקוחות. מהדיווחים שהתקבלו עולה כי האש פרצה בחלקו העליון של המבנה. כוחות גדולים הוזעקו למקום ובמקביל פינו את הקהל וביצעו סריקות לאיתור לכודים.

בעיצומן של פעולות הכיבוי דיווחו הכוחות על שרכבי הכיבוי נאלצו להתרחק מהמבנה ולכן פעלו לכבות את האש מבחוץ. טפסר משנה דני יוספסברג, מפקד תחנת כבאות והצלה בשרון, עדכן כי כוחות הכיבוי פועלים למניעת התפשטות הלהבות מחלקו המזרחי של המתחם - שם ממוקם מתקן גז.

שרפה בקניון בקלנסווה
שרפה בקניון בקלנסווה

חקירה נפתחה לבירור נסיבות השרפה. קיים חשד שכנראה נעשו עבודות תחזוקה של המבנה שכללו שימוש באש וזה כנראה הגורם להתקלחות. הכוחות בודקים גם כיווני חקירה נוספים, בהם חשד להצתה או לקצר במערכת החשמל. מחר יתחיל השלב המנהלתי של החקירה במסגרתו ייבדק אם למקום היו את כל האישורים כנדרש.