"אעשה הכול כדי להיות יהודייה": כוכבת הנוער אלסי דול, שנולדה באוקראינה ואומצה בידי משפחה ישראלית בהיותה תינוקת, חלמה לעבור גיור במהלך השירות הצבאי. אולם, הרבנות סירבה לאפשר לה להשלים את ההליך מסיבה שעבורה היא מקוממת ביותר - היותה זמרת. למרות המשברים והקשיים הנפשיים שעימם היא מתמודדת מאז, דול לא מתכוונת להרים ידיים עד שתצליח: "אנחנו כאן כדי להילחם, אני לא רוצה לוותר".

"חיטטו בסרטונים שלי מגיל 12, תיארו אותי כמופקרת"

דול הגיעה השבוע לכנסת, כדי לשתף בחוויה הקשה שעברה בפני הוועדה: "חיטטו בערוצי היוטיוב שלי וניסו למצוא חומר שיהפוך אותי לפסולת גיור. אני היחידה שלא קיבלה בקורס משפחה מלווה, כפי שנהוג בתהליכי גיור", היא אמרה. "בעקבות כל הלחץ עברתי אירוע התמוטטות בבסיס, התעלפתי, הגעתי למצב של חוסר נשימה - עד שנזקקתי לטיפול רפואי ולתרופות".

אלסי דול (צילום: חדשות 12)
אלסי דול | צילום: חדשות 12

"השיא היה כאשר קיבלתי מכתב רשמי מהרבנות אשר החפיץ אותי, שלף סרטונים שלי מגיל 12, סילף ועיוות את התוכן שלהם, ותיאר אותי כמופקרת", הוסיפה דול בדבריה בוועדה. "אני לצערי שבויה בידי קומץ רבנים שהשתלטו עם אישור הגיור בארץ, ומקבלים החלטות מבוססות על דעות קדומות ואפליית נשים".

"נפל עליי המון לחץ, זה פירק אותי"

לאחר שדיברה בגילוי לב, היא סיפרה בריאיון לחדשות 12 על התקופה המטלטלת שעוברת עליה. "הגענו לכנסת והייתה לי את ההזדמנות לדבר ולהשמיע את הקול שלי. אני נאבקת בשביל עצמי ובשביל עוד המון אנשים שלא נותנים להם להתגייר בגלל הזהות שלהם ומי שהם. היו הרבה תומכים, יוליה מלינובסקי תמכה, נתנה לי לדבר ולספר את הסיפור שלי -  זה מדהים בעיניי".

דול התייחסה לתהליך הגיור המורכב ואמרה כי "נפל עליי המון לחץ, הרגשתי שלוקחים ממני את הזהות שלי ואת מי שאני, שופטים אותי, משפילים אותי. עברתי משהו מאוד קשה מבחינה אישית שפירק אותי גם להמשך השירות שלי. אני היום הרבה יותר חזקה, עומדת על שלי ואלחם עד שאגיע לתוצאה שמצפה עליה".

"זה בגלל היותי אישה, שפטו אותי על מה שאמרתי בעבר"

לדבריה, מה ששבר אותה יותר מכול היא ההחלטה של בית הדין שבו הבינה שלא תוכל להשלים את ההליך. "שפטו אותי במכתב הזה על דברים שעשיתי ואמרתי בעבר. זה מה שהכי פוגע, אבל אני כאן כדי להילחם על הצדק. למשל, יש לי שיר שאני אומרת בו 'אידיוט' ומבחינתם זה לשון הרעה. הרגשתי שמחפשים בכוונה למה לא לגייר אותי".

אלסי דול (צילום: חדשות 12)
אלסי דול | צילום: חדשות 12

"הכי כואב שזה בגלל היותי אישה. זה נמצא בעולם שלנו ואנחנו כאן כדי להילחם שזה לא יהיה ושיהיה שינוי", היא סיכמה. "אני יכולה להגיד שהיו משברים שבהם הרגשתי שאני לא רוצה יותר, אבל אני רוצה להשיג את מה שאני רוצה - להיות יהודייה".