הכתובת הייתה על הקיר? אשר בסון ז"ל, נהג האוטובוס שהיה מעורב בתאונה הקטלנית שאירעה ביום רביעי בצפון, הפך לדמות שנויה במחלוקת ברשתות החברתיות אחרי שנחשף כי לחובתו נרשמו יותר מ-50 עבירות תנועה. מנגד, מסמכים הראו שהעבירה האחרונה שביצע אירעה לפני 4 שנים, אלא שהערב פרסמנו לראשונה ב"אולפן שישי" עדות על תקרית חריגה מאוד שאירעה בשנה שעברה, ועירבה את בסון.

"אשר היה הנהג שלנו בטיול מאורגן שעשינו", סיפרה אישה שהייתה עדה לאירוע. "כשעלינו לאוטובוס, המדריכה שהייתה איתי ישר אמרה לי שכבר יצא לה לנהוג איתו, ושהיא לא מוכנה שניסע איתו. אמרה שהוא נהג מאוד מסוכן".

לדבריה, לאחר זמן קצר היא כבר נוכחה לראות זאת בעצמה: "ישבנו ממש מאחוריו כשהוא התחיל לסטות מהנתיב ועלה על הקו הלבן. זה הרגיש שהוא נוסע בסללום. מיד התקשרתי לנציג שלנו בחברת הטיולים שארגנה את הנהג דרך חברת האוטובוסים, וביקשתי שנהג חלופי יבוא ויפגוש אותנו בתחנה הבאה, שיחליפו לנו נהג".

נוסעת המעידה על אשר בסון
הנוסעת שהעידה על התנהלותו של בסון | צילום:

אלא שעוד לפני שהגיעו לתחנה הבאה שלהם, בסון נעצר באמצע הדרך על ידי שוטר, שהבחין כי הנהג לא היה חגור. התגובה של בסון, כך מספרים לנו, הייתה קיצונית למדי: "הוא יצא לשוטר וזרק את עצמו על הניידת, אמר שהוא יפגע בעצמו. הוא אמר 'אתה הורג אותי', הוא בכה. זו לא התנהגות נורמלית לנהג בן 70. מאוד נבהלנו. השוטר בעצם עצר לנו אוטובוס שעבר במקום במקרה, וכולנו עלינו עליו".

יחד עם זאת, אותה אישה לא ידעה לומר מה קרה בהמשך עם בסון, לנוכח המסמכים שמראים שהעבירה האחרונה שביצע הייתה ב-2017: "אני כן יודעת שהחברה שלנו הפסיקה לעבוד איתו. אני לא יודעת לגבי חברת האוטובוסים או אם עבד עם חברות אחרות".

כפי שעולה מהעדות הזו, כל מי שהיה על האוטובוס ההוא, בטיול בשנה שעברה, יכול להעיד היום שהכתובת הייתה כבר אז על הקיר: "אם היו מטפלים בזה אחרת, המשטרה וחברת האוטובוסים, אז אני מרגישה שהמשפחה הזו יכולה הייתה להינצל, שהחיים שלה היו נחסכים. מצמרר אותי להגיד את זה".