כחודשיים לאחר מותו של לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי ז"ל בפעילות מבצעית בגבול עזה – ראש הממשלה בנט קיים היום (רביעי) פגישת פיוס עם אימו ניצה ואחותו הילה. לאחר מותו של שמואלי, זעמו הוריו על התנהלות המפקדים באירוע ועל היחס שקיבלו מראש הממשלה. היום אמרה האם כי הדברים שנאמרו נבעו מהאבל הכבד וכי כרגע היא מרוכזת בליצור המשכיות: "להשלים את החוק שיאפשר להיות להיות סבתא לנכד מבראל". 

האם ניצה, שכתבה בעבר פוסט חריף נגד בנט וקרעה את איגרת התנחומים ששלח, אמרה לאחר הפגישה: "ראש הממשלה קיבל אותנו בחום רב, בכה איתנו, הבין את הכאב העצום שלנו ואת החור שנפער לנו בלב מאז שבראל לא איתנו. מבחינתי, כל מה שנאמר בעבר היה מתוך סערת רגשות והאבל הכבד".

בנט ואמא של בראל ניצה שמואלי (צילום: קובי גדעון , לע"מ)
בנט ואמא של בראל ניצה שמואלי | צילום: קובי גדעון , לע"מ

"השארנו מאחורינו את כל המשקעים ועכשיו אני מרוכזת במטרה אחת בלבד: המשכיות לבראל, ושמדינת ישראל תשלים את החוק שיאפשר לי להיות סבתא לנכד מבראל", הוסיפה. "ראש הממשלה הבטיח לסייע למשאלת הלב שלי, שהיא גם משאלה של כ"כ הרבה הורים שכולים אחרים שילדיהם נפלו בקרב. ראש הממשלה התרגש מאוד מאיך שבחרנו להנציח את בראל - בהקמת השביל לזכרו - ואמר שתהיה תמיכה בשביל הזה. ראש הממשלה הביע מחוייבות עמוקה לדרישה שלנו לקבל בהקדם את התשובות המלאות לכל השאלות שהעלינו בנוגע לנסיבות האירוע שבו בראל נפל. אני מודה לראש הממשלה בנט מכל הלב על פגישה מרגשת וכנה ועל רצון אמיתי לעזור".

בראל חדריה שמואלי ז"ל (צילום: דוברות המשטרה)
בראל חדריה שמואלי ז"ל | צילום: דוברות המשטרה

מלשכת ראש הממשלה בנט נמסר כי במהלך הפגישה בירושלים ראש הממשלה הביע את תנחומיו העמוקים על אובדנו של בראל ז"ל, וביקש לחזק את המשפחה באבלה הכבד. עוד נמסר כי בנט והמשפחה שוחחו על דרכים להנציח את בראל ואת ערכיו, ערכים של אהבת ארץ ישראל ומדינת ישראל, אחדות ותרומה למדינה.

"בראל היה בחור זהב", אמר ראש הממשלה במהלך הפגישה. "הוא היה דוגמא ומופת של אהבת הארץ ותרומה למדינה, מטובי בנינו, לוחם אמיץ בחייו ובמותו. האופן שבו עם ישראל כולו התחבר אליו אחרי מותו מספר הרבה על האישיות יוצאת הדופן שלו - החן, ההומור, הלב הרחב, הפייטריות. אנחנו נפעל להנציח את זכרו של בראל ולשמור את דמותו נוכחת בחיי כולנו. אני אוהב אתכם מאוד".

היחסים בין ראש הממשלה למשפחת הלוחם הידרדרו באופן מידי לאחר שנפגע במהומות בגבול עזה ואושפז בבית החולים. בשיחה שקיים עם אביו יוסי לא זכר את שמו ובאיזה בית חולים הוא מטופל, מה שגרם לזעם מצד קרוביו. לאחר מכן כתבה האם פוסט שבו השתמשה במילים קשות במיוחד נגד בנט.