אחרי שנה וחצי של קורונה וסגרים - המלונות בארץ בתפוסות שיא. המחירים בשמיים, אז קיווינו שלפחות גם הם עדיין באווירת קורונה: מקפידים על ההיגיינה ומצב הניקיון במלונות הכי מפוארים יהיה מבריק. אבל מתברר שעכשיו אפילו לא דרוש פנס אולטרה סגול כדי להבחין בלכלוך. צפו בכתבה המלאה

נתן נג'ר בסך הכול רצה לפנק את עדנה אשתו ליום ההולדת. הוא לקח אותה ללילה אחד למלון "דן" באילת. "רצינו להשוויץ קצת שאנחנו במלון דן המפואר וזה מה שקיבלנו", הוא מספר. "מלון דן אילת, 5 כוכבים, מלון מפואר עם מיטה עם כתמי דם". עדנה מוסיפה: "הורדתי את הסדין ואני רואה כתם ממש גדול של דם".

לדבריהם, למרות שביקשו להחליף חדר – הם לא נענו ובמלון לא התייחסו לבקשתם. "הוא החליט שהוא הולך להביא לנו מזרן אחר", מתאר נתן את שאירע. "ועד שהגיעו עוד פעם החדרנים עם מזרן בזבזנו 4 שעות מההנאה שלנו שהיינו צריכים לנוח".

מלון מלוכלך (צילום: N12)
מלון דן באילת: כתמים על המזרן | צילום: N12

עם החומר למחשבה שהשאירו לנו במלון דן היוקרתי, המשכנו לבדוק מה קורה במלונות בעיר הנופש העמוס עד אפס מקום. במלון לאונרדו פלאזה הנופשים לא חוו הרבה נחת. בתיעוד של מצלמה נסתרת נתקלנו באורחים שמספרים על רמת ניקיון ירודה, לכלוך בחדרים, באמבטיה ובשירותים.

ואם זה המצב במלונות היוקרה, לא התפלאנו שבמלונות הזולים יותר המצב לא היה יותר טוב. אוראל ורוני, חברות מערכת חדשות 12, ירדו לאילת חמושות במצלמה נסתרת. כשאוראל נכנסה לחדר שהוזמן לה במלון "פגסוס" היא הופתעה לגלות שערות בכיור בשירותים ועל הכרית.

מלון מלוכלך (צילום: N12)
מלון מלוכלך | צילום: N12

גם במלון "אקווה מארין" באילת מצב הניקיון לא היה מזהיר. בתיעוד של מצלמה נסתרת הרצפה נראית מלוכלכת, הכיור לא היה במיטבו עם לכלוכים שונים וכתמים נראו על הקירות. במלון הבוטיק "סוליי", אליו נשלחה כתבתנו לי נעים, החדר שקיבלה לא היה ממש מפנק. "זו הכניסה לחדר", היא מספרת תוך כדי תיעוד במצלמה נסתרת, "הכול פשוט מטונף". האמבטיה שאמורה להיות נקייה – מתועדת מלוכלכת.

במלון פופולרי אחר באילת, "מג'יק פאלאס", גם נחשפנו ותיעדנו לכלכוך במקומות שאמורים להיות נקיים."הגענו למלון והתלוננו שהחדר שקיבלנו לא היה נקי", מספרים זוג אורחים שהתארחו ב"מג'יק פאלאס" בתחילת החודש עם שתי בנותיו. "היה לנו ממש שאריות של בלוני מים במרפסת שנזרקו והתייבשו שם, קליפות של גרעינים בג'קוזי, שערות, בדלי סיגריות על הדשא בתוך כוס".

מלון מלוכלך (צילום: N12)
מלון מלוכלך | צילום: N12

הזוג גם תיעד אירוע חריג של הצפת מים שלדבריהם נבע מכך שאחד מהחדרים במלון הוצף. בת הזוג מספרת: "בלילה השני התעוררתי בשש בבוקר לקול של טפטוף מים. ממש נזלו מים מהשירותים, הם הגיעו כמעט עד המיטה והתחלנו לגרוף את כל המים החוצה. היה שם ריח בלתי נסבל, אי אפשר היה להיות בחדר".

מצב ההיגיינה במלונות קשה לא רק באילת. רק החודש נסגר, לאחר ליקויים תברואתיים, מלון רויאל בים המלח. בשבוע שעבר הוא נפתח לאחר שהליקויים תוקנו, אבל נראה שמישהו צריך להתחיל לפקח על רמת הניקיון במלונות.

גם במלון הבוטיק דרים ביץ' בתל אביב לא צריך עזרים טכניים כדי להבחין בלכלוך. מעיין שסגרה לאחותה לילה ליום הולדת בהפתעה במלון גילתה שהתמונות של המלון לא משקפות את המציאות. "רציתי לחגוג לאחותי הקטנה יום הולדת, עשיתי לה הפתעה, סגרתי לה כבר לפני חודשיים", היא מספרת. "החדר שונה שנות אור ממה שהיה בתמונות. השירותים מלוכלכים בהגזמה, הרצפה מתקלפת".

מלון מלוכלך (צילום: N12)
מלון מלוכלך | צילום: N12

נכון שהייתה קורונה והמלונאים גם הם ספגו, אבל עכשיו כולנו כאן משלמים מחירים מופרזים. שמענו את המלונאים מתריעים לא פעם בחודשים האחרונים שאין מספיק עובדי ניקיון ואנשים לא חזרו לעבוד בגלל החל"ת – לצד מחסור בעובדים זרים. וזה נכון יש מצוקה אמיתית של עובדים – אבל האם זה מצדיק את רמת התחזוקה הלקויה?