"שיח מבזה": נשיא המדינה יצחק הרצוג התקשר היום (שלישי) לראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, על רקע הקללה הפוגענית שספגה אמש, במהלך דיון בכנסת. הרצוג התייחס לנושא גם בחשבון הטוויטר שלו וצייץ כי "האמירה שנזרקה במהלך דבריה היא פוגענית ובלתי נסבלת".

 

 

"התקשרתי כעת לחזק את ד"ר שרון אלרעי פרייס והודיתי לה על עבודתה הקשה והמסורה לטובת בריאות אזרחי ישראל", הוסיף הרצוג. "לאמירה שנזרקה אין מקום בשיח החברה הישראלית, בכנסת ובוודאי שלא כלפי עובדי ציבור שעושים את עבודתם נאמנה לילות כימים עבור כולנו. אנו מוכרחים לגנות ולעקור מהשורש שיח מבזה שכזה".

הביקורת של נשיא המדינה מגיעה כאמור על רקע האמירה הפוגענית שנזרקה אתמול לעברה של אלרעי-פרייס מאחד הדוברים בוועדת החוקה של הכנסת. האירוע המביש התרחש במהלך דיון על תקנות התו הירוק המורחבות בוועדת החוקה.

ראש שירותי בריאות הציבור הטילה ספק ביעילות התו הירוק בהורדת מקדם ההדבקה. במהלך הדיון - נשמע אחד הדוברים בזום קוטע את אלרעי-פרייס תוך שימוש בקללה בת ז**ה. יו"ר הוועדה, גלעד קריב, ביקש שתבוצע בדיקה האם ניתן לאתר את הדובר. מאוחר יותר, הודיע קצין הכנסת כי מהבדיקה עולה שלא ניתן לדעת מי האיש שקילל.