פרשת יוסי כהן והדיילת: פרסמנו ב"מהדורה המרכזית" אמש (שלישי) שיחה ראשונה עם ל' – עובד לשעבר בחברת השקעות גדולה, שטוען כי פוטר בשל הקשר החריג בין גרושתו לבין ראש המוסד לשעבר יוסי כהן. בשיחה עם מערכת N12 טען ל': "זהבית כהן, גיסתו של יוסי ובעלת השליטה בחברה שבה עבד, ידעה על הקשר החריג בינו לבין אשתי". את הפרשה חשף עיתונאי חדשות 13 רביב דרוקר.

"הדבר היחיד שאני יכול להגיד הוא שהתגרשתי ב-11 בנובמבר 2019 ופוטרתי לאלתר ב-13 בנובמבר 2019 – בדיוק יומיים אחר כך", סיפר ל'. כמו שהוא (יוסי כהן) בטח יודע – במקום שהוא בא ממנו, מהמוסד, שום דבר לא מקרי".

עוד הוסיף ל': "אני לא מתכוון לשתף אותך יותר מדי במה שאני חושב או יודע. אני רק יכול להגיד לך שגיסתו, זהבית כהן, ידעה בוודאות על הקשר שלו עם אשתי; היא ידעה לפחות 10 חודשים לפחות קודם לכן".

ל' הביע צער על כך שראש מוסד לשעבר, שאמור לשמש דוגמא ומופת, מתנהג באופן שכזה. "אני כועס עליו. בגללו איבדתי את המשפחה ואת הפרנסה שלי". כשנשאל מדוע הגיע לדירתו, הסביר: "דפקתי לו בדלת בשעה 06:00 בבוקר באיזה יום שבת אחד. רציתי לדבר איתו בנעימים ולבקש שיתרחק מאשתי ושייקח אחריות על המעשים שלו".

ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן, מכחיש את הטענות נגדו. "אין לי קשר לפיטוריו של האיש", מסר

יוסי כהן בתפקיד חייו (צילום: מתוך "עובדה", קשת 12)
ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן | צילום: מתוך "עובדה", קשת 12

מהחברה שממנה פוטר ל' נמסר: "באוקטובר 2019 החברה בצעה רה-ארגון שבו פורקה חטיבת המכירות ופוצלה בין חברות הבת. במסגרת זו, סיימו את כהונתם כ-100 מנהלי מכירות. העובד, שהיה מנהל מערך היועצים בחטיבת המכירות, סיים את עבודתו במסגרת הרה-ארגון כמו אחרים. התהליך היה מקצועי, מובנה וסדור, והתבסס על עבודת ייעוץ מחברה חיצונית. לסיום עבודתו של העובד בחברה אין, ולא היה, קשר לטענות שנאמרו".