לאחר הודעת מפקד מחוז הצפון אתמול שבה הוא מקבל אחריות מלאה לאירוע במירון, אומר היום (שבת) מפכ"ל המשטרה, רב ניצב קובי שבתאי למקורביו שהוא נותן גיבוי מלא לניצב שמעון לביא. המפכ"ל שבתאי ציין שהיה בינו לבין מפקד מחוז הצפון שיתוף פעולה מלא לאורך כל הליך התכנון והביצוע באירוע במירון, ולכן הוא נותן לניצב לביא גיבוי. עוד הוסיף שבתאי בשיחה עם מקורביו שניצב שמעון לביא הוא קצין מצוין ומוערך והדגיש שהיחסים ביניהם מצוינים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשטרה ובמח"ש החלו לחקור את השתלשלות האירועים שהובילו לאסון הכבד, וכבר לאחר בדיקה ראשונית של הממצאים עולים ליקויים בהתנהלות של הגורמים השונים שהיו מעורבים בהיערכות לאירוע הענק.

בעקבות האסון במירון מפכ"ל המשטרה מבקר בשטח (צילום: דוברות המשטרה)
המפכ"ל שבתאי בזירת האסון במירון | צילום: דוברות המשטרה

במחלקה לחקירת שוטרים נערכים לזמן את המפכ"ל שבתאי ואת מפקד מחוז הצפון  למתן עדות - זאת לאחר שינותחו הממצאים שנאספו מהזירה ולאחר שגורמים זוטרים יותר יימסרו את עדותם בפניהם.

במקביל, ביחידה למאבק בפשיעה כלכלית במשטרה, מתנהלת חקירה על מידת אחריותם של הגורמים האזרחיים שהיו אחראים לארגון ההילולה. בשני ההליכים האלה כבר עולים ליקויים בהתנהלות של כל הגורמים שהיו מעורבים. אותם גורמים ניסו לברר אם המפכ"ל ומפקד מחוז הצפון חשבו שניתן לעשות משהו אחר כדי למנוע את האסון הענק - וקיבלו תשובה ולפיה לא ניתן היה לעשות משהו בצורה שונה כדי למנוע את הטרגדיה הנוראה.