שרת התיירות אורית פרקש הכהן סיכמה עם הגורמים הרלוונטיים על רשימת המדינות שתתאפשר מהן כניסת תיירים לישראל החל מ-23.5.2021. "בשבועות האחרונים דיברתי לא מעט על הצורך להחזיר את התיירים הנכנסים המחוסנים למדינת ישראל ולהשתמש בזה שישראל היא מדינה בטוחה כדי לקבל מזה תרומה לכלכלה של ישראל ולא של מדינות אחרות", טענה השרה.

רשימת המדינות המלאה: ארה"ב, בריטניה, צרפת, גרמניה, איטליה, מלטה, איסלנד, דנמרק, אירלנד, פורטוגל, ניו זילנד, אוסטרליה, סינגפור והונג קונג.
עם ההודעה על רשימת המדינות, אמרה שרת התיירות פרקש הכהן: "אני שמחה שהדבר הזה קורם עור וגידים, ובאמת, אנחנו מתחילים את הפיילוט של תיירות נכנסת למדינת ישראל החל מ-23.5.2021, כבר בחודש הנוכחי".

כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, מתווה הכניסה לישראל יאפשר לקבוצות תיירים מחוסנים להיכנס לישראל כפוף לבדיקה סרולוגית ובדיקת קורונה. במקביל, ישראל המליצה לאסור על כניסת תיירים מהודו בעקבות התפשטות הווריאנטים מתת היבשת.

את התיירים המחוסנים צפויים ללוות נהגים ומורי דרך שגם כן הם יהיו מחוסנים או מחלימים. בחודש יוני צפויות להתרחב ההקלות בכניסת קבוצות התיירים ומיולי צפויה להיבחן הרחבת הכניסה לישראל גם לתיירים בודדים.

ישראל אף החלה בהפצת קמפיין חדש במספר מדינות, קמפיין שנועד לשווק את ישראל כמדינה זמינה בטוחה לתיירים מחוסנים. "זה הזמן לנצל את ישראל כיעד בטוח ולהכניס אותה למשחק. סיכמנו עם משרד הבריאות על חיסונים מאושרים של ה-FDA או של האיחוד האירופי", בישרה שרת התיירות. "כולם יעברו גם בדיקה סרולוגית בארץ".