קשה להאמין שרפאל בן ה-7 עבר כל כך הרבה בחיים הקצרים שלו, ועדיין מצליח לשמור על חיוך. רפאל יותם חלה בפעם השלישית במחלת הסרטן והספיק כבר לעבור שלוש השתלות מח עצם שקיבל מאחותו ומאביו והוא לא מתכוון לוותר. "כבר היינו בטוחים שנפרדנו לתמיד מבית החולים אחרי הפעמיים הראשונות שהוא חלה", סיפרה רוית כהן, אימו של רפאל. "פתאום הוא הרגיש לא טוב, מיד לאחר מכן הבנו שהסרטן חזר".

רפאל חזר לטיפולים ונאלץ לעבור השתלה נוספת, רק שהפעם מדובר היה בהליך מאוד מסובך וקשה. בפעם הראשונה שרפאל חלה בסרטן, אמבולנס המשאלות של מד"א הגשים לו חלום והטיס אותו במסוק החירום של מד"א בשמי דרום הארץ. הפעם חזר האמבולנס, כדי להגשים לרפאל חלום נוסף - הפעם הוא חלם להיות רב חובל בצוללת ובספינה.

בן ה-7 שהחלים מסרטן הפך לרב חובל ליום אחד (צילום: מד"א)
רב חובל ליום אחד. רפאל בן ה-7 על הספינה יחד עם אנשי הצוות | צילום: מד"א

לא מדובר בסתם פינוק, אלא בצעד בעל השפעה משמעותית לטובה על מצבו הנפשי והבריאותי. רפאל פגש את לוחמי וקציני ספינת שלדג של חיל הים בבסיס חיל הים באשדוד, ויחד הם יצאו להפלגה מרגשת, שם הוא קיבל הסבר על הספינה וגם החזיק בהגה הספינה וניווט את דרכה חזרה לחוף.

בן ה-7 שהחלים מסרטן הפך לרב חובל ליום אחד (צילום: מד"א)
"זה עושה טוב"רפאל ואנשי הצוות על הספינה | צילום: מד"א

פרויקט אמבולנס המשאלות של מד"א החל לפעול בהתנדבות בשנת 2009, ועד היום הספיק להגשים משאלות של אלפי חולים במצב קשה. בימים אלה הושק רכב חדש ומיוחד שתרמה לפרויקט אגודת ידידי מד"א במלברון אוסטרליה ובעזרת אמו של רפאל.

"היום זה מבחינתו סוג של סגירת מעגל שזכינו להגשים משאלה באמבולנס המשאלות החדש", סיפרה אמו של רפאל בהתרגשות. "אנחנו ביום רביעי בבדיקות ואני בטוחה שהן יקפצו לשמים, גם בפעם שעברה זה עשה טוב וגם הפעם". רפאל צפוי להמשיך בטיפולים הרפואיים שהוא מכיר כבר כל כך טוב. הילד שהחלים כבר פעמיים מהסרטן לא מתכוון לוותר גם הפעם ומבטיח שעוד נשמע עליו.