הרקטה שנפלה ברמת גן אמש (שבת) והביאה למותו של גבר בן 50, גרמה בין היתר גם לנזק רב לעסקים שמסביב. אחת החנויות שנפגעה בעקבות המטח למרכז, היא חנות הפרחים של יעקב אחדות, "פרחי יענקל'ה", שכל הזגוגיות שלה התנפצו והותירו את הסחורה שהוזמנה לכבוד חג השבועות - כשהיא עומדת בחום. נכדו של יעקב פרסם פוסט בפייסבוק וביקש מאנשים לבוא לקנות את הסחורה לפני שתיהרס והיום עשרות רבות של תושבים התגייסו לעזור ובאו לרכוש מהמקום.

כאמור אמש בשעות הצהריים נורה מטח כבד של עשרות רקטות למרכז הארץ, מטח שבעקבותיו ספגה רמת גן פגיעה קשה מאוד ברחובות העיר. גבר בן 50 נהרג במקום ועסקים רבים באזור נפגעו, חלקם בצורה קשה. חנות הפרחים של אחדות, ספגה פגיעה גם היא ובמשפחה חששו כי כעת כל הסחורה שהוזמנה לכבוד חג השבועות – פשוט תלך לפח.

חנות הפרחים שנפגעה ברמת גן (צילום: N12)
יעקב אחדות על רקע התור הארוך של חנות הפרחים שלו | צילום: N12
חנות הפרחים שנפגעה ברמת גן (צילום: N12)
חנות הפרחים שנפגעה ברמת גן | צילום: N12

"ראיתי שהחנות נפגעה", שיחזר אחדות. "אבל מה שהיה חשוב לי זה שאף אחד לא נפגע. ניקינו כמה שיכולנו אתמול". אחרי שסיימו את ניקיונות החנות, החליט הנכד לכתוב פוסט שהפך ויראלי תוך שעות, במסגרתו ביקש מהישראלים לבוא לקנות את הסחורה – לפני שתיהרס.

אולם אחדות לא ציפה להיענות הגדולה שראה במקום היום. מאז שעות הבוקר, הטלפון של אחדות לא מפסיק לצלצל והמונים הגיעו לחנות במטרה לחזק אותו ולהביע סולידריות. "אני מתרגש שאני רואה את הדבר הזה, עם ישראל הוא עם מיוחד. אין בעולם עם כזה, לא היה ולא נברא בעולם שאנשים באים בהמוניהם".

גם ראש העיר רמת גן, כרמל שאמה הכהן, הגיע למקום כדי להביע תמיכה וקרא לתושבים להצטרף אליו. "אני הייתי הלקוח הראשון הבוקר והזמנו מיעקב 80 זרים לטובת המשפחות שפינינו מהבניינים שנפגעו", אמר שאמה הכהן בסרטון שהעלה לחשבון הפייסבוק שלו. "לראות את הישראלים ככה בעת מלחמה, זו אהבת חינם, ערבות הדדית. אם לא דואגים אחד לשני – אי אפשר לנצח מלחמות".