בנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים פרסמו היום (שני) דוח פעילות לשנת 2020. הוגשו לנציבות 6,015 פניות ציבור בסך הכל במהלך "שנת הקורונה"  – 16% יותר מבשנה שקדמה לה. העלייה החדה ביותר הייתה בתחום התעסוקה - שבו מספר הפניות זינק ב-44% לעומת 2019. גם בתחום החינוך נרשם ריבוי תלונות – 469 פניות לאורך השנה, מרביתן בגין הפליה ושילוב בחינוך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מתוך כלל הפניות שהוגשו לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות בשנה האחרונה - 2,678 עסקו בנושאי נגישות, 3,158 בנושאי הפליה, תעסוקה ועוד, ו-179 היו בקשות לפטור והחרגות מתקנות החירום.

פניות רבות עסקו בנגיף הקורונה והשלכותיו. 325 פניות התקבלו בבקשה לסיוע אישי בזמן חל"ת ובמשבר הקורונה בכלל, 167 בקשות הוגשו עבור קבלת פטור ממסכות, ו-157 בקשות נועדו לקבלת מידע בעניין חקיקת הקורונה וההחרגות.

נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אברמי טורם, אמר בעקבות פרסום הדוח: "בשנה זו עם פרוץ משבר הקורונה וההשלכות הרבות של המשבר על אנשים עם מוגבלות ומשפחותיהם, בלטה החשיבות של פעילות הנציבות בשטח כגוף שעוסק בשוויון זכויות של אנשים עם מוגבלות. נמשיך לפעול ללא לאות מתוך מחויבות אישית לנושא".