מאחז לא חוקי במימון הציבור: בשבועות האחרונים הקימו כמה צעירים קבוצת פייבוקס למימון הקמת נקודת התיישבות חדשה לזכר אהוביה סנדק ז"ל - ללא היתר. על אף ההתראה בפני חברת דיסקונט המחזיקה בשירות מימון ההמונים הזה, הקבוצה ממשיכה לגייס כספים - ועד כה נאספו בה כבר אלפי שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשבוע שעבר פנה לבנק דיסקונט עורך הדין עומר כהן, פעיל תנועת "שלום עכשיו", והתריע בפני הפעילות הבלתי חוקית, אך בתשובה הוא נענה רק "מודים לך על פנייתך". בינתיים, כבר משכו מפעילי הקבוצה את רוב הכסף שהם גייסו.

התרמה לנקודת התיישבות חדשה לזכר אהוביה סנדק
התרמה לנקודת התיישבות חדשה לזכר אהוביה סנדק

"התופעות הבזויות והמסוכנות של השתלטות על אדמות והקמת מאחזים בלתי חוקיים בשטחים הפכו בשנים האחרונות לעניין שבשגרה", אומרת שקד מורג, מנכ"לית התנועה. "במקום לטפל ביד קשה בתופעה, המלווה לא פעם בגילויי אלימות, העבריינים זוכים לגיבוי פוליטי מלא ולמיתוג מחדש כ"מתיישבים צעירים". אנו דורשים מבנק דיסקונט ומחברת פייבוקס לעצור מיד את הקמפיין ולא להפוך את הפלטפורמות שלהם לכלי פוליטי בשירות עבריינים".

אהוביה סנדק נהרג ב-21.12.20 לאחר שכוח משטרתי רדף אחר רכבו, שבו נסע עם חבריו ככל הנראה כדי ליידות אבנים על רכבים פלסטיניים. מאז האירוע, נערכו עשרות הפגנות ברחבי הארץ בקריאה לחקור את נסיבות מותו וכנגד ימ"ר ש"י. המשטרה ממשיכה לחקור בימים אלה את הפרשה.

שקד מורג מנכ"לית שלום עכשיו
שקד מורג, מנכ"לית שלום עכשיו

מפייבוקס נמסר בתגובה: "פייבוקס מקפידה לפעול על פי כל הוראות הדין. בשל הסודיות הבנקאית, לא נוכל להתייחס למקרה הספציפי".