חדרי הכושר נגד אדלשטיין: הם סגורים ברצף כבר מאז כניסתו לתוקף של הסגר השני בחודש ספטמבר, וכעת נגמרה להם הסבלנות. בחודש שעבר בפגישה משותפת עם בכירי משרד הבריאות ועם השר יולי אדלשטיין, סוכם כי הם יהיו הבאים בתור שיחזרו לפעילות. למרות זאת, בתוכניות היציאה מהסגר השלישי שמתגבשות ביומיים האחרונים, נראה כי הם נדחקו לשלב השני של היציאה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ל-N12 נודע כי בשעה 20:30 הערב, צפויים בכירי הענף החברים בפורום ענף הכושר והספורט, לקיים פגישה בזום שבה יסוכמו דרכי הפעולה שלהם בהתמודדות עם הידחקותם המסתמנת בתוכנית היציאה מהסגר. בכל מקרה, יו"ר הארגון ובעלת רשת "לזוז", סטלה ויינשטיין, מעריכה כי תהיה "תגובה חריפה" אם התכנונים לדחייה ייצאו אל הפועל. לדבריה, אם לא ייפתחו, על אף ההבטחות שנאמרו להם - הם ימרדו.

שר הבריאות יולי אדלשטיין (צילום: איתן אלחדז, TPS)
חדרי הכושר נגד אדלשטיין: "יש כאן עניין פוליטי - אין לנו שר שיגן עלינו" | צילום: איתן אלחדז, TPS

"אנחנו לא מקבלים את זה", אמרה ויינשטיין בשיחה עם N12. "בפגישת הזום הערב יתקבלו החלטות על דרכי פעולה כדי להזכיר לשר אדלשטיין את ההבטחות שלו. הייתה הצהרה משותפת של שר הבריאות ושלנו, ואנחנו דורשים ממנו לעמוד בהבטחותיו. נכנסנו תחת האלונקה כשהיה צריך להיכנס לסגר".  

כשנשאלה אם הם עשויים למרוד אם מקבלי ההחלטות יחזרו בהם מההבטחה שנתנו לה לטענתה, הגיבה: "חד-משמעית. הקריאה הברורה היא שפותחים. אנחנו לא יכולים להישאר מצד אחד סגורים ומצד שני ללא פיצויים. מישהו בממשלה התבלבל. אנחנו ניפתח גם כן בשלב הראשון של היציאה מהסגר, לא מעניין אותי שום דבר אחר. התפתחה איזושהי דעה קדומה על חדרי הכושר, אבל זה מקום בטוח". 

"בהרבה מחדרי הכושר מותקנות מערכות מתקדמות להחלפת אוויר כבר היום", הוסיפה ויינשטיין, וטענה: "יש כאן גם עניין פוליטי. אנחנו ענף לא גדול, ללא מיליארדי שקלים וללא לוביסטים. אין לנו שר שיגן עלינו".