מה נשתנה הפסח הזה? העומסים בכבישים. אם העזתם לצאת מהבית ביומיים האחרונים בשעות האור בוודאי הרגשתם את התנועה הכמעט בלתי אפשרית, תוצאה של התפרצות החירות אחרי הקורונה בשילוב השמיים הסגורים. אם בחרתם להתאפק ולהישאר בבית או לנסוע בלילות, לפחות קחו בחשבון את התחזית הזו להיום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המשטרה וחברת נתיבי ישראל מעדכנות כי נכון לשעה 16:00 זו מפת העומסים:

מרכז:

כביש 2 לצפון: נתניה-מכמורת

כביש 57 למזרח: נתניה-בית ליד

כביש 6 לצפון: קסם-אייל

כביש 20 לצפון: קק"ל-שמריהו

כביש 20 לדרום: קק"ל-לה גרדיה

כביש 4 לדרום: אם המושבות-מסובים

כביש 4 לצפון: השבעה-גבעת שמואל

כביש 1 למזרח: שער הגיא-קריית יערים

 

צפון:

כביש 90 לדרום: מחניים-ראש פינה

כביש 70 לדרום: גדידה מכר-יאסיף

כביש 70 לצפון: סומך-אבליים

כביש 4 לצפון: עכו- מזרעה, מסריק-עכו

כביש 22 לצפון: קריית ביאליק-מסריק

כביש 65 למערב: ניר יפה-מגידו

כביש 6 לדרום: יקנעם-אלייקים

כביש 6 לצפון: עירון-יקנעם

כביש 2 לדרום: אור עקיבא-חדרה

דרום:

כביש 4 לדרום: אשדוד-עד הלום

כביש 4 לצפון: ניצנים-עד הלום 

כביש 6 לדרום: מאחז-בית קמה

"מדובר בעומסים שלא זכורים כמותם", מסביר זאב גוטמן, ראש המרכז הלאומי לניהול תנועה של חברת נתיבי ישראל. "להערכתנו, העומסים החריגים הם ביטוי לתחושת הציבור ביציאה ממשבר הקורונה. ראשית, כי למעשה זו תקופת החופש הראשונה שניתן לצאת ולטייל. שנית, כי השנה מעט מאוד ישראלים מבלים את חול המועד בחו"ל. כלומר יש כחצי מיליון ישראלים שמטיילים כעת בכבישים, שכתוצאה מכך פקוקים יותר". 

בעזרת חברת נתיבי ישראל המנטרת את התנועה בכמעט כל הכבישים הבין-עירוניים בישראל, ובסיוע חוצה ישראל, הרכבנו את התחזית שמבוססת על פקקי היומיים הראשונים של חול המועד פסח - ימי ראשון ושלישי האחרונים. כיווני התנועה המפורטים מתייחסים לשעות 15:00 עד 18:00.

פקקים בתל אביב, הבוקר (צילום: N12)
פקקים בתל אביב | צילום: N12

רשות הטבע והגנים הודיעו אחר הצהריים כי בשל עומס מטיילים, מומלץ לא להגיע לאתרים הבאים: נחל תבור, נחל אוג, הר תבור (החניה של שביל סובב פסגת ג'ל הר תבור עמוסה עד אפס מקום), נחל ראש פינה (החניה של ש"ט נחל ראש פינה עמוסה עד אפס מקום) חוף גינו, כפר נחום, עין איוב, שמורת ארבל, עין חרדלית, נחל אל על, יודפת העתיקה ונחל ג'ילבון.

התחזית לימים הקרובים 

ייתכן והעומסים הרבים בכבישים ידעכו החל מהיום בשל התקררות ניכרת במזג האוויר. אחרי ימים נוחים יחסית הטמפרטורות יהיו נמוכות מהרגיל לעונה ומחר (חמישי) הן יוסיפו לרדת וייתכן גשם בצפון. בערב החג השני (שישי) עשוי לרדת גשם בצפון ובמרכז, אך בשבת מזג האוויר יתייצב והמשקעים ייפסקו.